Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Kup za grosze i dodaj kilka kropli. Zapach prania będzie aż rzucał na kolana
Kamil Świętek
Kamil Świętek 03.02.2024 17:29

Kup za grosze i dodaj kilka kropli. Zapach prania będzie aż rzucał na kolana

Zapach prania
shutter/AfricaStudio

Któż nie marzy o pięknie pachnącym praniu za każdym razem, gdy wyjmujemy go z pralki. Niestety, aromatyzowane płyny do płukania tkanin kosztują krocie, a woń standardowych detergentów piorących pozostawia wiele do życzenia.

Istnieje jednak pewien patent, dzięki któremu zapach prania będzie rzucał na kolana za każdym razem, a przy tym nie uszczupli waszego budżetu. Koniecznie poznajcie go i wprowadźcie w swoją rutynę prania.

Czym zastąpić środki do płukania tkanin?

Po co właściwie stosujemy środki do płukania tkanin? Teoretycznie po to, aby wypłukać resztki detergentu, ale w praktyce robimy to tylko po to, aby nadać ubraniom ładny zapach.

Na szczęście za ten nie musimy przepłacać, kupując markowe środki do płukania tkanin. Równie wspaniały zapach prania uzyskamy dzięki zastosowaniu naszego sprawdzonego patentu, który w porównaniu do płynów do płukania tkanin kosztuje grosze. Środkiem tym są olejki eteryczne.

Zapach prania 2.jpg
Canva/AndreyPopov, Getty Images Pro

Przejdź na ekologiczne pranie już dziś

Zastosowanie ekologicznych środków do płukania tkanin ma więcej korzyści, niż początkowo wam się wydaje. Naturalne środki piorące mogą mieć działanie antybakteryjne i odświeżające, a przy tym istnieje znikoma szansa, że was uczulą.

Czym są ekologiczne środki piorące? Są to skoncentrowane ekstrakty roślinne, które wykorzystywane są między innymi w aromaterapii. Wystarczy dodać tylko kilka kropli koncentratu do prania, żeby ubrania po wyjęciu z pralki pachniały jak nigdy dotąd.

Pamiętajcie tylko, aby nigdy nie aplikować olejków eterycznych bezpośrednio na ubrania, ponieważ mogą się one przebarwić. Najlepiej rozpuścić olejek eteryczny w 100 ml wody i wlać do przegródki przeznaczonej na płyn do płukania tkanin.

Jakich olejków eterycznych warto używać do prania?

Zapach prania silnie wpływa na nasze samopoczucie nie tylko podczas jego rozwieszania. Odpowiednie zastosowanie olejków eterycznych może poprawić wasz nastrój albo ukoić zmysły.

Przykładowo olejek lawendowy działa relaksująco. Olejek pomarańczowy i miętowy i cytrynowy pobudzają do działania, a olejek z drzewa herbacianego ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne.

Wybierzcie ten, który najbardziej wam odpowiada i cieszcie się pięknie pachnącym praniem już dziś za ułamek ceny profesjonalnych, syntetycznych płynów do płukania tkanin.

Zapach prania 3.jpg
Canva/AndreyPopov, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: