Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Masz na lodówce magnesy? Szybko się ich pozbądź. Ten powód cię przekona
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 09.11.2023 11:43

Masz na lodówce magnesy? Szybko się ich pozbądź. Ten powód cię przekona

magnesy na lodówce
Autor: Patrycja Grzebyk

Magnesy to świetna pamiątka z wyjazdu. Wiele osób ma naprawdę pokaźną kolekcję, która przypomina o odwiedzonych miejscach. Jednak nie każdy wie, że magnesy mogą szkodzić lodówce.

Lodówka to w wielu domach idealne miejsce na pamiątki w postaci magnesu, karteczki na zakupy, a czasem również pocztówki od najbliższych. W jaki sposób magnesy mogą zaszkodzić lodówce?

Co jest złego w magnesach na lodówce?

Magnes to idealna pamiątka. Większość z nich kupimy w naprawdę przystępnej cenie, dlatego właśnie je wybieramy. Magnesy na lodówce przywodzą na myśl wspomnienia z wyjazdu. Co więc w nich może być złego?

Osoby, które uwielbiają podróżować, mogą mieć na lodówce nawet kilkadziesiąt magnesów. Czasem całe drzwi lodówki są zajęte tymi ozdobami. Przede wszystkim mogą one uszkodzić powierzchnię urządzenia.

Znajdziemy różne rodzaje magnesów. Niektóre mają wystające elementy, które mogą zarysować powierzchnię lodówki. Jednak to nie jedyny powód, dla którego lepiej zdjąć ozdoby z urządzenia.

magnesy na lodówce
Autor: Patrycja Grzebyk

Zdejmij magnesy z lodówki

Jeden magnes umieszczony na lodówce nie ma takiej mocy jak pokaźnych rozmiarów kolekcja. Ozdoby mogą zaszkodzić szczególnie nowym urządzeniom z dodatkowymi funkcjami. 

Wytwarzane przez magnesy pole magnetyczne może wpływać na procesory. Jeden magnes raczej im nie zaszkodzi, jednak sytuacja zmienia się, kiedy na lodówce umieścimy ich kilkadziesiąt.

Kolejną kwestią jest pobór energii. Kiedy magnesów na lodówce jest sporo, urządzenie może zużywać więcej energii. Właśnie dlatego warto kilka sztuk zdjąć, jeśli nasza kolekcja jest spora. Czy magnesy mogą wpłynąć na jakość jedzenia w lodówce?

Czy magnesy na lodówce wpływają na jedzenie?

Magnesy mogą wpłynąć na działanie urządzenia, a nawet uszkodzić jego powierzchnię. Jednak na jedzenie, które trzymamy w środku, nie mają wpływu. Dlatego pod tym względem możemy czuć się bezpieczni.

Jeśli kolekcja magnesów na lodówce jest pokaźna, może to wpłynąć negatywnie na pracę urządzenia. Dlatego warto kilka z nich zdjąć i zawiesić w innym miejscu.

magnesy na lodówce
Autor: Patrycja Grzebyk

Zobacz też:

Quiz dla fanów „Ojca Mateusza”. Sprawdź, jak dobrze go pamiętasz

Kupujecie używane opony? Nie dajcie się oszukać

To waszym zdaniem najpiękniejsze kwiaty bez litery „A”. Urozmaicą wasz ogród jak nic innego