DomekIOgrodek.pl
tusk0

Jakub Kaminski/East News

Mieszkanie Donalda Tuska

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

W ostatnim czasie Donald Tusk jest "na językach". To wszystko z powodu jego powrotu do Platformy Obywatelskiej i został jej szefem. Lider PO zapewne ma teraz odrobinę mniej czasu na swoją rodzinę i domowe obowiązki. Nic z resztą dziwnego, przed nim spore wyzwanie na arenie politycznej.

Na łamach Super Expressu mieliśmy okazję zapoznać się z fotografiami przedstawiającymi posiadłość Donalda Tuska. Widoki są bardzo zaskakującego, wiele osób może nie dowierzać, widząc jego dom. Wyobrażenia dotyczące jego czterech kątów mogą dalece odbiegać od tego, co zaraz pokażemy.

Dom Donalda Tuska

Polityk urodził się w Gdańsku i od urodzenia jest bardzo związany z Trójmiastem. Obecnie mieszka w Sopocie, a od wielu lat najlepiej czuje się w jednym miejscu.

Wiele osób, rozmyślając o karierze Donalda Tuska oraz domniemanych wysokich kwotach, które zarobił, widzi oczami wyobraźni willę wprost z bajki. Nic bardziej mylnego, okazuje się, że polityk mieszka w zupełnie innym anturażu.

Jego posiadłość to przyzwoita, stara kamienica, która w ogóle nie wyróżnia się na tle innych, sąsiednich budynków. Aż trudno uwierzyć, że to właśnie tam zdecydował się mieszkać, mimo możliwości, które być może posiada.

Niezwykła historia domu Donalda Tuska

Dom lidera PO znajduje się w kamienicy, która, jak dowiadujemy się na łamach Super Expressu, mieści się w Kamienicy i jest przedwojenna. Wyróżnia go jednak bardzo interesująca historia.

Mieszkanie ma 60 metrów kwadratowych, trzy pokoje i mieści się na parterze.

Na elewacji budynku znajduje się element, który łapie mocno za serce i przywołuje tragiczne wspomnienia. Są to ślady pocisków z czasów II wojny światowej.

- Mieszkanie stało puste od lat, nie było na nie chętnych. Syn zmarłej właścicielki opowiadał nam, że co roku spędzał tu całe wakacje i czuł się wspaniale, bo pomimo obskurnego otoczenia mieszkanie ma w sobie niezwykły czar – wspomina Małgorzata Tusk w swojej książce

Źródło: Super Express

tusk 1
tusk 2
tusk 3
tusk 4
tusk

Zdjęcia są screenami z portalu Super Express, jeśli interesuje cię więcej fotografii, odwiedź stronę

Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek:

Podobne artykuły

Dom Krzysztofa Krawczyka

Domy gwiazd

Krzysztof Krawczyk - dom

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Domy gwiazd

Joanna Koroniewska pokazała choinkę

Czytaj więcej >
Kim Kardashian

Domy gwiazd

Kim Kardashian przystroiła dom na Boże Narodzenie

Czytaj więcej >
Katarzyna Cichopek

Domy gwiazd

Katarzyna Cichopek pokazała swoją choinkę

Czytaj więcej >
Kamil Stoch

Domy gwiazd

Kamil Stoch pokazał swój dom

Czytaj więcej >
Rolnik szuka żony

Domy gwiazd

"Rolnik szuka żony" - Bardowscy pokazali dom

Czytaj więcej >