Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Mrozisz koperek? Prawie każdy popełnia ten błąd, robi się to inaczej
Kamil Świętek
Kamil Świętek 26.01.2024 08:43

Mrozisz koperek? Prawie każdy popełnia ten błąd, robi się to inaczej

Koperek
Canva/Qwart, Getty Images

Chyba każdy przeżył to w młodości. Otwieramy pudełko z lodami, a tam… koperek! Koperek w polskiej kuchni to prawdziwa klasyka. Jego zwolennicy używają go niemalże od wszystkiego. Przyprawiamy nim zupy, dodajemy do sałatek, czy ziemniaków. Jednak czy wiemy jak go przechowywać?

Okazuje się, że wielu z nas niepoprawnie mrozi koperek. Ten prosty, aczkolwiek nieznany patent, który przedstawimy wam w poniższym artykule, na zawsze odmieni wasze podejście do przypraw. Tak aromatycznego koperku w środku mroźnej zimy jeszcze nie jedliście, macie na to nasze słowo.

Czy warto mrozić koperek?

Jeśli po pierwszych akapitach tego artykułu zaczęliście się zastanawiać, czy w ogóle warto mrozić koperek, spieszymy z odpowiedzią. Oczywiście, że warto. Poprawnie zamrożony koperek nie straci wartości odżywczych i swojego specyficznego, intensywnego aromatu.

Ważne natomiast aby mrozić go zgodnie ze sztuką kulinarną. Dlatego też, jeśli do dziś mroziliście koperek w plastikowych pojemnikach, czym prędzej wyrzućcie tak przechowywane natki. Zioła mrożone w ten sposób wręcz przechodzą smakiem plastiku. Obrzydlistwo!

Koperek 2.jpg
Canva/Изображения пользователя Вячеслав Николаенко

Zachowaj smak i aromat koperku na dłużej

Jeśli chcecie zamrozić koperek i wykorzystać go w mroźny, zimowy czas, znacznie lepszą alternatywą dla plastikowych pojemników będzie zamrożenie go w woreczkach strunowych.

Woreczki te znacznie lepiej znoszą niskie temperatury, są bardziej higieniczne od plastikowych pudełek, a przy tym można je dowolnie ułożyć w zamrażarce. 

Jeśli kiedykolwiek walczyliście z upchnięciem nieforemnego pudełka z koperkiem w ciasnej półce zamrażarki, z pewnością praktyczność woreczków strunowych przypadnie wam do gustu.

Alternatywne sposoby na mrożenie koperku

Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie macie w domu woreczków strunowych, wykorzystajcie do tego celu wytrzymałe woreczki śniadaniowe. Pamiętajcie tylko o tym, by tak je zabezpieczyć, aby koperek przypadkiem nie rozsypał się po całej zamrażarce. Polecamy zaklejenie takich woreczków taśmą.

Drodzy Czytelnicy, jaki jest wasz patent na mrożenie koperku? Praktykujecie tę metodę, czy też wolicie kupić suszony koper w sklepie, w małych, poręcznych opakowaniach? Koniecznie podzielcie się z nami waszymi spostrzeżeniami w komentarzach.

Koperek 3.jpg
Canva/Qwart, Getty Images

Zobacz także: