Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Na materacu są ich miliony i szkodzą Ci. Wygoń je tym preparatem
Kamil Świętek
Kamil Świętek 20.02.2024 18:14

Na materacu są ich miliony i szkodzą Ci. Wygoń je tym preparatem

Materac
YouTube/NATURALNE ZDROWIE

Chociaż wydaje nam się, że nasza sypialnia to przytulne i bezpieczne miejsce, w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Zagrożeniem nie są słynne potwory pod łóżkiem, a raczej to, co kryje się w materacach.

Jak się okazuje, materac to dom dla całych gromad roztoczy. Chyba nikomu nie trzeba uświadamiać, że ich bytowanie w materacu nie zwiastuje niczego dobrego. Zobaczcie, jak w łatwy sposób można się ich pozbyć.

Dlaczego roztocze w materacu to kłopoty?

Każdego dnia śpiąc w milionach roztoczy, wdychamy wszelkie ich odchody, które są źródłem wielu chorób. Mało tego, całe gromady roztoczy można znaleźć już w kilkuletnich materacach, wiec wcale nie musicie zapuścić swojego mieszkania, aby mieć z nimi do czynienia.

Roztocza żerują na martwych komórkach naskórka, a fakt, że codziennie tracimy około 1,5 g naskórka, gwarantuje mikroskopijnym roztoczom mnóstwo pożywienia.

Walka z roztoczami jest o tyle skomplikowana, że w materacu znaleźć można aż 48 tys. gatunków tych organizmów. Jaki środek wiec dobrać, aby z nimi walczyć?

Materac 2.jpg
YouTube/NATURALNE ZDROWIE

Jak walczyć z roztoczami?

Roztocza bardzo szybko się rozmnażają, dlatego wytępienie ich wszystkich jest niezwykle trudne. Jednakże nie należy się poddawać. Roztocza mogą być przyczyną powstawania alergii oraz zaczerwienień skóry, z którymi przecież nikt nie chce mieć nic wspólnego.

YouTuber z kanału NATURALNE ZDROWIE wpadł na ciekawy pomysł jak walczyć z roztoczami w materacu. Okazuje się, że wystarczy do pół litra ciepłej wody dodać 1 łyżkę sody oczyszczonej, oraz około 50 ml octu. Całość dokładnie mieszamy i przelewamy do butelki z atomizerem.

Tak przygotowaną mieszanką spryskujemy powierzchnię materaca uważając, aby nie przemoczyć go. Następnie czekamy do wyschnięcia materiału i gotowe.

Alternatywne sposoby na czysty materac

Usuwanie roztoczy z materaca można przeprowadzić również za pomocą rozsypania sody na materac, którą po kilku godzinach odkurzamy za pomocą odkurzacza.

Stosując powyższe patenty, możecie być niemalże pewni, że żadne roztocza nie utrzymają się w waszym materacu. Nie pozostaje nic innego, jak sprawdzić te rozwiązania w praktyce. Życzymy powodzenia!

Materac 3.jpg
Canva/AndreyPopov, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: