Styl afrykański
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/Photosbychalo
Weronika Dadok - 16 Stycznia 2021

Styl afrykański - najgorętszy trend w aranżacji wnętrz

Naturalne materiały podbijają serca osób myślących o aranżacji swoich wnętrz. Takie akcenty wpisują się w styl afrykański, który stał się bezsprzecznym hitem 2021 roku. Jeśli chcesz spróbować takich wnętrz w swoim otoczeniu, ten artykuł jest idealnym wyborem, aby się zainspirować.

Styl afrykański to jeden z najmodniejszych kierunków w wystroju wnętrz zaraz obok urban jungle i modern country life. Jego wyróżnikiem są charakterystyczne kolory i materiały.

Wnętrza, które urządzone są w tym klimacie, wyglądają bardzo oryginalnie i pociągająco. Jest to głównie zasługą dodatków, które nawiązują do klimatu Czarnego Lądu. W tym artykule będziecie mieli okazje dokładniej się im przyjrzeć.

Odrodzenie stylu afrykańskiego

Omawiany styl przeżywa w tym momencie istne odrodzenie. Na rozmaitych profilach na Instagramie znajdziemy mnóstwo interesujących pomysłów nawiązujących do owego klimatu.

Znakiem rozpoznawczym tego wyjątkowego wystroju są kolory ziemi, takie, jak brąz, zieleń, burgund, czy beż.

Urzędnicy będą mogli wejść do naszego domu i go przeszukać? Niepokojące doniesieniaUrzędnicy będą mogli wejść do naszego domu i go przeszukać? Niepokojące doniesieniaCzytaj dalej

Warto użyć ich dekorując pomieszczenia dywanami, narzutami, czy też zasłonami.

Afrykańskie meble to idealne elementy, które nadadzą niepowtarzalnego klimatu. Wykonane z naturalnych materiałów ozdoby będą również atrakcyjnym wyborem. Wśród nich znajdują się heban oraz mahoń.

Warto wykorzystać propozycje bambusowych, czy plecionych detali dodających pomieszczeniom lekkości.

Afrykański styl pełen zwierzęcych dodatków

Motyw zwierzęcy ma swoje miejsce w wielu stylizacjach. Dzięki niemu mamy możliwość nadania niepowtarzalnego klimatu wybranym wnętrzom.

Dodatki w afrykańskim stylu przeważnie mają zwierzęce akcenty. Wzory w zebrę, wężowe printy czy cętki na obiciach kanap, czy foteli oraz poduszkach sprawdzą się idealnie i uzupełnią nasze wnętrze.

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News