DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Najlepsze odmiany jabłek. Te gatunki waszym zdaniem są najsmaczniejsze
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 26.09.2023 18:30

Najlepsze odmiany jabłek. Te gatunki waszym zdaniem są najsmaczniejsze

najlepsze odmiany jabłek
canva/JupiterImages

Hodowla jabłek w Polsce obejmuje około 4 miliony ton. Nasz kraj słynie z tych owoców. W sklepach znajdziemy tylko część odmian. Jakie są najlepsze? Postanowiliśmy poznać Wasze zdanie na temat najlepszych gatunków.

Odmiany jabłek zmieniły się na ciągu ostatnich lat. Teraz inne owoce cieszą się największą popularnością. Co myślicie na ten temat? Niektórzy tęsknią za gatunkami znanymi i cenionymi przed laty, inni chwalą nowości.

Jakie są najlepsze gatunki jabłek? Za tymi odmianami tęsknim

Zanim przejdziemy do popularnych teraz odmian, wrócimy do starszych gatunków. Wiele osób nadal pamięta malinówki, czyli odmianę malinową oberlandzką. Miały intensywną, delikatnie różową barwę, od której wzięła się nazwa.

- Dla mnie koksa pomarańczowa jabłuszka były niewielkie i niezbyt ładne, ale w smaku przepyszne i soczyste ciekawa jestem czy można je jeszcze gdzieś kupić? - internautka zdradziła, że tęskni za jedną ze starszych odmian.

Inną starszą, ale również często wymienianą odmianą była koksa pomarańczowa. Jabłka te charakteryzowały się żółtawo-pomarańczowym odcieniem skórki. Jakie młode odmiany jabłek cieszą się popularnością?

najlepsze odmiany jabłek
Canva / Oldiefan, pixabay

Jakie młode odmiany jabłek są najlepsze?

Teraz w sklepach rzadziej znajdziemy starsze odmiany jabłek. Jednak to nic złego, ponieważ ten młodsze są równie pyszne. Wśród nich też mamy kilku faworytów. Kilka gatunków powtórzyło się w Waszych odpowiedziach.

- Papierówka mam w ogrodzie i Lobo - napisała jedna z internautek.
- Dla mnie tylko Lobo najsmaczniejsze - dodała kolejna.
- Papierówki z mojego ogródka- możemy przeczytać w jeszcze innym komentarzu.

Poza Papierówką i Lobo na podium znalazła się też Szara reneta. Reneta to starsza odmiana, która powoli wraca do łask. Wiele osób właśnie tej jabłka wskazało jako najsmaczniejsze. Jest jeszcze jedna odmiana, którą pokochali internauci. 

Ten gatunek jabłek kocha wielu z nas

Wśród często wymienianych przez Was gatunków znalazło się miejsce dla Antoniówki. To często spotykany w sklepie gatunek jabłek. Są soczyste i słodkie. To zdecydowanie jedna z częściej wybieranych i spotykanych odmian.

Polska słynie ze swoich jabłek. W naszym kraju nie brakuje wyjątkowych odmian. Niektóre powoli wracają do łask. 
Przechowujecie ziemniaki na zimę? Koniecznie poznajcie trik, dzięki któremu warzywa nie kiełkują w piwnicy. Są świeże i smaczne aż do następnego sezonu!

najlepsze odmiany jabłek
Canva / pisitkhambubpha

Zobacz też: