Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Najlepszy gatunek róż do ogrodu. Są wytrzymałe i pięknie pachną
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 23.02.2024 16:27

Najlepszy gatunek róż do ogrodu. Są wytrzymałe i pięknie pachną

róże ogrodowe
YouTube/RozeOgrodowe.pl - najlepsze róże do Twojego ogrodu

Ten niezwykły gatunek róży został wyhodowany w 2019 roku. Jest naprawdę wyjątkowy nie tylko przez ciekawy kolor. Charakteryzuje się intensywnym zapachem, który może wypełnić cały ogród.

Ta odmiana róży ma delikatny fioletowo-liliowy odcień. Zdarzają się też kwiaty delikatnie różowe. Jest niezwykle wytrzymała, dlatego polecamy wybrać właśnie ją do ogrodu. Poznaj niezwykły gatunek róży ogrodowej „Pacific Blue”.

Niezwykła odmiana róży ogrodowej

Róże to zdecydowanie jedne z najpiękniejszych i najchętniej wybieranych kwiatów do ogrodu. Jeśli wybierzemy dla nich pełne słońca i osłonięte od wiatru stanowisko, długo będą cieszyć nas pięknymi kwiatami.

Kilka lat temu pojawił się całkiem nowy gatunek, który zachwyca przepięknym kolorem i intensywnym zapachem. Odmiana powstała w 2019 roku, a jej odcień przywodzi na myśl wody oceanu. Właśnie stąd wzięła się nazwa „Pacific Blue”.

Nowa odmiana róży ogrodowej nie tylko podbija serca wyjątkowymi kwiatami i przepięknym aromatem płatków. Cieszy się popularnością ze względu na sporą wytrzymałość.

róże ogrodowe
Canva / Nazanin Esfandyarpour, Getty Images

Kiedy sadzić róże w ogrodzie?

Odmiana róży ogrodowej „Pacific Blue” doceniana jest za odporność na choroby, które często atakują te kwiaty. Nie straszny jest jej mączniak i dobrze radzi sobie z plamistością jeśli pamiętamy o oprysku profilaktycznym.

Jeśli myślisz o tej odmianie w ogrodzie, pamiętaj o odpowiednim terminie sadzenia. Róże najlepiej sadzić wczesną wiosną. Przyjmuje się, że przy odpowiedniej pogodzie możemy róże ogrodowe sadzić już w marcu.

Odmiana róży „Pacific Blue” lubi towarzystwo innych krzewów. Świetnie sprawdzi się do sadzenia w szpalerze. Między roślinami musimy zachować odstęp około 50 cm. Jakie podłoże dla niej wybrać? 

Najlepsze podłoże dla róży

Dla róży ogrodowej najlepiej wybrać ziemię przepuszczalną i próchniczą. Do wzrostu idealnie sprawdzi się podłoże o pH 6,5. Kluczowe jest również światło. Odpowiednia ilość słońca sprawi, że kwiaty będą pięknie się rozwijać.

Róża „Pacific Blue” nie wymaga szczególnie dużo zabiegów pielęgnacyjnych. Musimy pamiętać o usuwaniu uszkodzonych pędów oraz przekwitłych kwiatostanów. Natomiast zimą konieczne będzie zabezpieczenie przed mrozem.

róże ogrodowe
Canva / Kseniia Perminova

Zobacz także: