Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Salon > Wybierz jedną roślinę. Odpowiedź mówi o tobie więcej, niż myślisz
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 22.02.2024 17:42

Wybierz jedną roślinę. Odpowiedź mówi o tobie więcej, niż myślisz

kwiaty doniczkowe
Canva

Co rośliny mogą powiedzieć o tobie? Spójrz na obrazek i zastanów się, która roślina przyciągnęła twój wzrok jako pierwsza. Roślinom doniczkowym przypisuje się pewne symbole, które mogą sporo nam powiedzieć.

W pierwsze kolejności pomyślałeś o skrzydłokwiecie, a może o storczyku? Przekonaj się, co mówi o tobie roślina, która pierwsza rzuciła ci się w oczy na tym obrazku.

Wybierz roślinę z obrazka

Kwiaty doniczkowe mają różne właściwości, ale też mogą mieć pewne znaczenie, z którego często nie zdajemy sobie sprawy. Jako pierwszy na obrazku przedstawiony został storczyk. Co symbolizuje?

Orchidea jest symbolem piękna, ale też miłości. Możliwe, że jesteś osobą wrażliwą, którą nietrudno zranić. Zdarza ci się nadmiernie dbać o innych, zapominając czasem o sobie i swoich potrzebach.

Natomiast roślina numer dwa, czyli skrzydłokwiat jest symbolem pozytywnej energii. Prawdopodobnie jesteś dusza towarzystwa i optymistycznie patrzysz na świat. Co oznaczają pozostałe rośliny doniczkowe?

kwiaty doniczkowe
Canva / phtorxp, pixabay

Sansewieria a może zamiokulkas?

Pod numerem trzy znajduje się sansewieria, która symbolizuje spokój. Najlepiej czuje się w towarzystwie bliskich osób. Cenisz sobie odpoczynek, a w domu tworzysz bezpieczny azyl, który jest dla ciebie oazą spokoju.

Jeśli wybrałeś roślinę numer cztery, czyli zamiokulkas, jesteś osobą spokojną. Ważna jest dla ciebie stabilizacja. Nie przepadasz za sprzeczkami i starasz się unikać nieporozumień. Co oznacza ostatnia roślina?

Czego symbolem jest monstera?

Monsterę wybierają osoby, które szczególnie cenią sobie wolność i myślą w nieszablonowy sposób. Bardzo cenisz swoje szczęście i dążysz do niego za wszelką cenę. Chętnie zarażasz innych swoją pozytywną energią.

Rośliny doniczkowe mogą sporo nam powiedzieć. Wiele kwiatów ma swoją symbolikę, która może zdradzić nam, nasze prawdziwe potrzeby. Czy w twoim przypadku opis się zgadza?

kwiaty doniczkowe
Canva / Simol

Zobacz także: