Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Nakarm tym storczyki. Pięknie Ci się odwdzięczą
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 22.02.2024 15:52

Nakarm tym storczyki. Pięknie Ci się odwdzięczą

storczyki
YouTube / Priroda leci sve

Storczyki królują w naszych domach. Ciężko się dziwić, ponieważ ich kwiaty zachwycają nas. Jeśli odpowiednio zadbamy o rośliny, będziemy cieszyć się nimi nawet 6 miesięcy. Wystarczy wybrać odpowiednią odżywkę.

Orchidee mogą kwitnąć zaledwie 3 miesiąc, ale w odpowiednich warunkach jesteśmy w stanie mocno ten czas przedłużyć. Koniecznie przetestuj naszą odżywkę do storczyków.

Jak dbać o storczyki?

Storczyki wypełniają polskie domy, jednak nie zawsze wiemy, co robić, żeby obficie i długo kwitły. Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o odpowiednim stanowisku. Najlepiej wybrać miejsce widne o rozproszonym świetle.

Dla orchidei ważne jest również odpowiednie podłoże. W sklepach znajdziemy mieszanki do storczyków, które idealnie sprawdzą się dla nich. Odpowiednie podłoże zapewni długie kwitnienie.

Musimy też pomyśleć o prawidłowym nawożeniu kwiatów. Dzięki regularnemu dostarczaniu składników odżywczych roślina ma odpowiednie warunki do rozwijania kwiatów. Jaka samodzielnie przygotować nawóz do storczyków?

storczyki
YouTube / Priroda leci sve

Przygotuj nawóz do storczyków domu

Idealną odżywkę do storczyków przygotujemy z ryżu. Do miski musimy wrzucić 5 łyżek ryżu i zalać wodą w temperaturze pokojowej. Następnie całość dokładnie mieszamy. Odstawiamy na chwilę, a następnie przecedzamy.

Teraz możemy przejść do podlewania storczyka. Najlepiej zrobić to przez namaczanie. Orchidee umieszczamy w misce, a następnie podlewamy wodą ryżową, która pobudzi roślinę do kwitnienia. 

Jak często podlewać storczyki?

W przypadku storczyków często popełniamy błąd i nadmiernie je podlewamy. Właśnie to może prowadzić do gorszego stanu rośliny i braku kwiatów. W okresie zimowym możemy znacząco ograniczyć podlewanie.

Dla orchidei ważna jest również odpowiednia temperatura. Storczyków nie należy stawiać w miejscach, w których często wietrzymy. Nie najlepiej znoszą gwałtowne zmiany temperatur.

storczyki
YouTube / Priroda leci sve

Zdjęcia pochodzą z kanału „Priroda leci sve” na YouTube.

Zobacz także: