Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Niemal nikt nie zna tego patentu z piekarnikiem. Domownicy będą zdumieni
Kamil Świętek
Kamil Świętek 17.04.2024 13:36

Niemal nikt nie zna tego patentu z piekarnikiem. Domownicy będą zdumieni

Czyszczenie piekarnika
Fot. Smart Fox/YouTube

Czyszczenie piekarnika zdecydowanie nie jest jedną z najbardziej przyjemnych czynności w domu. Przypalony tłuszcz, zaschnięty brud i mało wdzięczna do czyszczenia przestrzeń sprawia, że wielu z nas odkłada tę czynność w czasie tak długo, jak tylko można.

Tymczasem istnieją dwa skuteczne sposoby na czyszczenie piekarnika, dzięki czemu wyczyścicie swój sprzęt kuchenny z łatwością.

Rozbierz piekarnik na części pierwsze

Podobnie jak w przypadku mycia płyty grzewczej, czy palników, tak samo podczas czyszczenia piekarnika, warto zdemontować wszelkie elementy, które są „rozbieralne”.

Przykładowo wyjęcie drzwiczek znacząco ułatwi mycie wnętrza piekarnika. Z kolei demontaż szyby, pozwoli dokładnie ją wyczyścić, bez obaw o zacieki, czy pozostałości brudu w trudno dostępnych miejscach.

Poniżej przedstawiliśmy wam dwa patenty, dzięki którym czyszczenie piekarnika staje się łatwizną. Koniecznie zapoznajcie się z naszymi poradami i zapomnijcie o trudnościach podczas dbania o swoją kuchnię.

Czyszczenie piekarnika 2.jpg
Fot. Smart Fox/YouTube

Jak wyczyścić szybę piekarnika?

Zacznijmy od sposobu na wyjęcie szyby piekarnika. Wiele piekarników posiada system demontowania drzwiczek. Wystarczy znaleźć małe haczyki, w rogach drzwiczek, aby wyjąć całe drzwiczki piekarnika.

Po zdjęciu ich z zawiasów należy zdemontować plastikowe osłony na wnętrzu drzwiczek. Pozostaje już tylko odkręcić kilka śrubek i wysunąć szybę. Tą myjemy w standardowy sposób i montujemy ponownie wszystkie elementy razem.

Ułatw sobie czyszczenie piekarnika

Po wyczyszczeniu szyby i ponownym zmontowaniu drzwiczek przystąpmy do czyszczenia piekarnika od wewnątrz. Gdy mamy łatwy dostęp do jego wnętrza, postarajmy się jak najdokładniej umyć urządzenie.

Polecamy jednak zastosować jeszcze jeden patent. Wiedzieliście, ile brudu potrafi gromadzić się w okolicach zawiasów oraz uszczelek drzwiczek? Gdy mamy je zdjęte, możemy z łatwością kompleksowo wyczyścić piekarnik i cieszyć się jego idealną czystością na długo.

Pamiętajcie, aby przed przystąpieniem do czyszczenia piekarnika, sprawdzić, czy jest on ostudzony i odpięty od prądu. Dzięki temu będziecie mieli pewność, że wykonujecie swoją pracę bezpiecznie.

Czyszczenie piekarnika 3.jpg
Fot. Smart Fox/YouTube

ZOBACZ TAKŻE: