Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Niezawodny sposób na odblokowanie toalety
Kamil Świętek
Kamil Świętek 20.02.2024 14:23

Niezawodny sposób na odblokowanie toalety

Odblokowanie toalety
YouTube/come cucinare

Odblokowanie toalety to jedna z trudniejszych domowych czynności, jaką możemy wykonać w łazience. Chociaż zwykle każdy z nas wie, w jaki sposób należy uporać się z kamieniem, czy zaciekami w WC, odetkanie zatoru to wyzwanie dla wielu z nas.

Na szczęście z pomocą przychodzą tu sprawdzone metody internautów. Pewien YouTuber wymyślił szybki i prosty sposób na odblokowanie toalety. Jego pomysł to prawdziwy viral. Film obejrzało już ponad 5,5 mln użytkowników.

Skąd się biorą zatory w toaletach?

Zanim zdradzimy wam sposób na odblokowanie toalety, zastanówmy się, dlaczego w ogóle WC zostało zablokowane? Niestety często jest to tylko i wyłącznie nasza wina.

Wlewanie do muszli oleju po smażeniu, wrzucanie środków higienicznych typu tampony, czy podpaski, a nawet zbyt długich odcinków papieru toaletowego mogą sukcesywnie zablokować odpływ.

Na szczęście nie każda takiego typu awaria musi wiązać się z wzywaniem fachowców. Patent YouTubera na odblokowanie toalety doskonale obrazuje, że z wieloma zatorami możemy poradzić sobie sami.

Odblokowanie toalety 2.jpg
Canva/BanksPhotos, Getty Images Signature

Jak odblokować toaletę?

Nie uwierzycie, ale w celu odblokowania toalety wystarczy nam wąż od pralki (rurka około 1 metr) i plastikowa butelka. Butelkę przecinamy na pół i umieszczamy gwintem w rurce. Drugi koniec rurki ucinamy pod kątem około 45 stopni. Możemy to zrobić nawet nożyczkami.

Ucięty kawałek rurki wkładamy do odpływu, a połączenie rurki z butelką uszczelniamy za pomocą taśmy izolacyjnej. Teraz wsypujemy do rurki szklankę sody oczyszczonej i wlewamy około 250 ml octu. Zauważyliście, że odblokowanie toalety przypomina przetykanie odpływu w zlewie?

Teraz wystarczy potrząsnąć rurką, aby mieszanina dotarła jeszcze głębiej i gotowe. Mimo to YouTuber podaje jeszcze jeden sekretny patent na dbałość o drożną toaletę.

Tak zadbasz o swoją toaletę

Skoro znacie już patent YouTubera z kanału „come cucinare” na odblokowanie toalety, pora zdradzić wam jeszcze jedną metodę. Dokładnie tymi samymi środkami, którymi udrażnialiśmy toaletę, możemy również ją wyczyścić.

Wystarczy posypać sodą oczyszczoną ścianki muszli, zalać je octem i poczekać około 10-15 minut. Po tym czasie całość szorujemy szczotką WC i gotowe. Nasza toaleta lśni czystością. Są to proste triki, które hydraulicy ukrywają przed nami. Jeśli sami odetkamy toaletę, kto da im zlecenie?

Odblokowanie toalety 3.jpg
Canva/victorass88, Getty Images

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału “come cucinare” na YouTubie

ZOBACZ TAKŻE: