Odłączanie od gniazdka
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 2 Lutego 2021

Sprzęty, które należy odłączać od gniazdka, gdy ich nie używasz

Odłączenie niektórych sprzętów od gniazdka niekoniecznie oznacza, że zapobiegnie to poborowi prądu przez samą ładowarkę. Warto zatem zwrócić na to uwagę i zacząć oszczędzać. Na pewno się to opłaci, a dodatkowo zapobiegnie ewentualnym zwarciom.

Podłączone do gniazdka sprzęty, nawet te, które są trybie uśpienia, czy same ładowarki, mogą pobierać dużo prądu i narażać nas na dodatkowe koszta. Warto wobec tego zwrócić na nie uwagę i zająć się minimalizowaniem strat.

Ładowarka do telefonu w gniazdku

Bardzo często, gdy odłączamy telefon od ładowarki, zapominamy odłączyć również jej samej. To niestety oznacza dodatkowy pobór energii oraz zaburzenie bezpieczeństwa.

Jak dowiadujemy się na łamach noizz.pl, portal brightside.me podaje, iż ładowarka podłączona do kontaktu jest w stanie pobrać dziennie aż 1,2 W.

Wyłączony komputer podłączony do gniazda

Jeszcze większe straty możemy zauważyć, gdy nie odłączymy komputera od ładowania. Nawet jeśli jest on wyłączony, wciąż kontynuuje swoją pracę i naraża na spore obciążenie finansowe.

Dom Jarosława KaczyńskiegoDom Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej

W ciągu roku, jak podaje portal brightside.me może być to nawet 400 złotych.

Wyłączony telewizor jest zjadaczem energii

Wyłączenie telewizora to nie wszystko. Najlepiej także odpiąć go od gniazdka. W momencie, gdy jest do niego podłączony, może pobierać nawet 24 W dziennie. Dodatkowo podczas burzy istnieje prawdopodobieństwo niebezpiecznego zwarcia.

Większość osób jednak nie odłącza telewizora od gniazdka za każdym razem, ponieważ ta czynność może być nieco męcząca. Warto jednak zdać sobie sprawę z pozytywów, jakie za sobą niesie i dostosować się do zaleceń.

Urządzenia kuchenne zużywają dużo energii

Sprzęty, które mają wbudowane zegary (piekarniki, mikrofalówki), pobierają dużą ilość energii. Choć zegary są bardzo przydatne również, gdy w danym momencie nic nie gotujesz, lepiej je odłączyć.

Może kosztować to aż 400 złotych w skali roku.

Źródło: noizz.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News