DomekIOgrodek.pl
Triki ogrodowe

pixnio.com/irenne56

3 ogrodowe triki, których możesz nie znać

2 Marca 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Gdy nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia, a wraz z tym powraca czas sprzyjający zapalonym ogrodnikom. Uśpione grządki, trawniki i rośliny wreszcie zaczynają ponownie cieszyć oko. W tym artykule przedstawimy świetne triki, które pozwolą ci

Jest kilka trików, które zna mało kto. Są bardzo przydatne i pozwalają poprawić zdecydowanie wygląd naszego ogrodu. Sezon wiosenny zbliża się wielkimi krokami, dobrze zacząć się do niego już szykować. 

Ekologiczne doniczki z rolek po papierze 

Przesadzanie roślin z rozsad do ogrodu to bardzo żmudne zajęcie. Najpierw należy przygotować małe sadzonki, które kiełkują w doniczkach na parapecie, a gdy temperatura na zewnątrz zaczyna sprzyjać, można je wsadzić do grządki.

Możemy jednym bardzo łatwym sposobem wyeliminować ryzyko uszkodzenia korzonków, wystarczy przygotować domową rozsadę z rolek po papierze toaletowym.

Nie trzeba wyciągać z nich roślinek i przesadzać do ogrodu. Wystarczy, że zakopiesz jej razem z papierowymi rurkami i gotowe! Ten ekologiczny sposób podbija serca, a rolki są całkowicie biodegradowalne. 

W związku z nadchodzącymi cieplejszymi dniami, a w szczególności klimatycznymi nocami na balkonach czy w ogrodzie, szczególnie istotne jest oświetlenie. Obecnie w ofercie Lidla możesz znaleźć cudowne, ręcznie malowane lampy solarne. 

Są niesamowicie oryginalne i wniosą cudowny, wiosenny klimat do twojego zakątka relaksu. Idealne, nastrojowe światło wprowadzi cię w stan odpoczynku. Lampy włączają się automatycznie po zmierzchu. Czas świecenia to, aż 8 godzin. Magiczne lampki są w ograniczonej ilości i najniższej cenie, więc warto zdecydować się już teraz [ZOBACZ].

Podobne artykuły

Ogród

Turkuć podjadek – jak się go pozbyć?

Czytaj więcej >

Ogród

Juka domowa: Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę?

Czytaj więcej >

Ogród

Lubczyk ogrodowy – uprawa i pielęgnacja

Czytaj więcej >

Ogród

Liliowce – stwórz kolorowy zakątek w swoim ogrodzie

Czytaj więcej >

Ogród

Lawenda podbija polskie skalniaki

Czytaj więcej >

Ogród

Narcyzy w domu i ogrodzie

Czytaj więcej >