Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Papier do pieczenia nie tylko do ciast. Wykorzystasz go w łazience
Kamil Świętek
Kamil Świętek 30.05.2024 08:34

Papier do pieczenia nie tylko do ciast. Wykorzystasz go w łazience

Papier do pieczenia
Fot. Shutter/PawelKacperek

Czy ktokolwiek wyobraża sobie miłośnika kulinariów bez papieru do pieczenia? Jak się okazuje, miejsce tego produktu jest nie tylko w kuchni, chociaż trzeba przyznać, że bez niego trudno przygotować pyszne ciasta.

Próbowaliście kiedyś wykorzystać papier do pieczenia w łazience? Jeśli nie to duży błąd. W tym artykule zdradzimy Wam kilka jego nietypowych zastosowań, po których inaczej spojrzycie na domowe środki czyszczące.

Zadbaj o swoje wypieki i o swoją kuchnię

Zacznijmy dosyć przyziemnie. Kuchnia to miejsce, które w czasie radosnego gotowania nie należy do najbardziej sterylnych. Pewnie nie raz po przygotowaniu posiłku dla całej rodziny zastanawialiście się, jaki tajfun przeszedł przez tę kuchnię.

Tutaj do akcji wkracza papier do pieczenia. Chociaż nie posprząta brudnych naczyń za was, uświetni efekt waszej pracy. Okazuje się, że papier do pieczenia doskonale sprawdza się do usuwania kurzu z szafek i podłogi. Po prostu przymocujcie go do mopa i przetrzyjcie podłogę woskowaną stroną.

Dobrym pomysłem jest także położenie kilku arkuszy papieru do pieczenia na górze szafek nie tylko w kuchni. Po co męczyć się ze zbieraniem stamtąd warstwy kurzu, skoro można po prostu podmienić papier na nowy?

Papier do pieczenia 2.jpg
Fot. Canva/Laszlo Dora, Getty Images

Zapomnij o szorowaniu łazienki

Ile razy irytowaliście się, gdy próbowaliście doczyścić z kamienia armaturę łazienkową? Z papierem do pieczenia to przeszłość. Wystarczy, że przetrzecie woskowaną stroną kabinę prysznicową, a kamień zniknie w ekspresowym tempie.

Patent ten doskonale sprawdzi się również podczas czyszczenia kranu, czy baterii prysznicowej. Gorąco polecamy wypróbować tę metodę w praktyce. Będziecie zdziwieni, jakie to proste i jak bardzo skuteczne.

O tym zastosowaniu papieru do pieczenia nie wie nikt

Wiedzieliście, że papier do pieczenia ma jeszcze kilka bardzo ciekawych zastosowań? Na przykład świetnie chłonie wilgoć. Śmiało możecie położyć go na desce do krojenia, na której obrabiacie mięso, a wszelkie jego soki zamiast w drewno wsiąkną w papier. Czyszczenie takiej deski stanie się dużo łatwiejsze.

Warto także wyłożyć papierem do pieczenia półki w lodówce. Nie tylko pozbędziecie się dzięki temu nadmiaru wilgoci, ale także ułatwicie sobie czyszczenie tego urządzenia. Zamiast szorowania półek, po prostu zmienicie papier na nowy.

Na koniec zostawiliśmy dla Was coś niezwykłego. Woskowana strona papieru do pieczenia działa tak samo jak świeczka – przynajmniej na zamki w kurtkach. Przetrzyjcie nim po opornie zasuwających się zamkach, a zapomnicie o tym irytujacym problemie. Prawda, że proste?

Papier do pieczenia 3.jpg
Fot. Canva/Africa images

ZOBACZ TAKŻE: