Pelargonia słabo kwitnie? Wzmocnij ją domowym nawozem
Pelargonie to zdecydowanie królowe polskich balkonów. Wraz ze wzrostem temperatury, te piękne kwiaty właściwie całkowicie nimi zawładnęły.
Niestety, wielu ogrodników skarży się, że mimo poprawnej formy uprawy ich kwiaty nie kwitną. Czy wiecie, dlaczego pelargonia nie kwitnie? Jeśli nie, koniecznie musicie wypróbować ten nawóz.
Dlaczego pelargonia nie kwitnie?
Załóżmy, że doskonale wiecie o tym, że pelargonia preferuje dobrze nasłonecznione stanowisko (najlepiej na balkonie południowym i zachodnim) oraz słabo znosi brak i nadmiar wody.
Załóżmy nawet, że wykonaliście w doniczce drenaż i zastosowaliście lekko zasadowe podłoże o pH w granicach 6 do 7, a mimo to wasza pelargonia nie jest zbyt okazała.
Zapewne gołym okiem widzicie, że waszej roślinie czegoś brakuje, ale w zasadzie nie popełniliście żadnego błędu. Zatem dlaczego pelargonia nie kwitnie? Być może brakuje jej odpowiedniego nawozu.
Jak przygotować domowy nawóz do pelargonii?
Domowy nawóz do pelargonii jest prosty w przygotowaniu. Do jego sporządzenia potrzebować będziemy jedynie miękkiej wody o temperaturze pokojowej (idealna do tego jest deszczówka) oraz jednego ziemniaka.
Ziemniaka obieramy ze skórki, gotujemy w litrze wody bez soli przez 15 minut, a następnie po ostygnięciu wody przecedzamy ją przez sitko. Teraz wystarczy rozcieńczyć nawóz do pelargonii 1:1 z deszczówką i gotowe. Tak przygotowany nawóz do pelargonii to coś, czego potrzebuje wasza roślina.
Dlaczego domowy nawóz do pelargonii jest tak skuteczny?
Jeśli nie wiecie, dlaczego pelargonia nie kwitnie, koniecznie zastosujecie domowy nawóz do pelargonii. Ten bogaty jest w potas i fosfor, czyli związki, które decydują o długim i obfitym kwitnieniu pelargonii.
Jeśli mimo to i tak wasza pelargonia nie zachwyca pięknymi kwiatami, zdecydujcie się na obrywanie przekwitłych kwiatostanów. To musi pobudzić roślinę do wzrostu .
Gwarantujemy wam, że jeśli połączycie odpowiednie warunki uprawy, z domowym nawozem do pelargonii i patentem z obrywaniem kwiatostanów, już po kilku tygodniach nie poznacie własnych kwiatów, a problem: „Dlaczego pelargonia nie kwitnie?” pozostanie tylko przykrym wspomnieniem.
ZOBACZ TAKŻE:
- Rozpuść w wodzie i podlej storczyki. Obsypią się kwiatami
- Pod koniec maja rozsyp wokół czosnku. Główki będą ogromne
- Zalej skorupki octem. Szybko rozwiążesz problem w ogrodzie