Połącz z wodą i podlej róże. Będą kwitły aż do później jesieni
Róże to kwiaty, które wielu ogrodników pragnie mieć w swoim ogrodzie. Bez wątpienia to jedne z najładniejszych roślin zdobiących nasze ogrody. Czy jednak wiecie, co zrobić, aby cieszyć się nimi aż do późnej jesieni?
Z pomocą przychodzi prosty domowy nawóz do róż, który stworzycie dosłownie z dwóch składników. Chociaż preparat ten jest niezwykle skuteczny, nie powinien kosztować więcej, niż 5 zł.
Jakich warunków potrzebują róże do prawidłowego wzrostu?
Róże potrzebują do prawidłowego wzrostu w szczególności dobrze przygotowanego stanowiska. Powinno ono być próchnicze i wilgotne. Dobrze byłoby zastosować podłoże piaszczysto-gliniaste.
Zadbajcie o to, aby pH gleby oscylowało w granicach 6-7 pH. Róże muszą także mieć stały dostęp do światła (minimum 6 godzin dziennie). Tego niestety nie zastąpi im żaden nawóz .
Kategorycznie powinniśmy unikać sadzenia róż w sąsiedztwie drzew i krzewów o bogatym systemie korzeniowym. Jest to gwarancja tego, że zabiorą one cenne składniki odżywcze naszym kwiatom. Niestety róże źle znoszą zarówno brak wody, jak i brak wystarczającej ilości składników odżywczych.
Jaki nawóz do róż wybrać?
Spośród wielu naturalnych odżywek do kwiatów, jednym z najlepszych nawozów do róż okazuje się olejek rycynowy. Dzięki niemu krzewy będą dosłownie uginać się pod naporem kwiatów .
Co ważne, środek ten stymuluje prawidłowy wzrost roślin, a kosztuje zaledwie 5 zł, będąc przy tym bardzo wydajnym. Swoją skuteczność zawdzięcza dużej ilości kwasów tłuszczowych, które korzystnie wpływają na kondycję róż.
Jak przygotować domowy nawóz do róż?
Domowy nawóz do róż przygotujemy, łącząc 1 łyżeczkę oleju rycynowego z 10 litrami wody. Tak przygotowana mieszanka nadaje się do podlewania róż raz w miesiącu rano lub wieczorem.
To jeden z najprostszych, a zarazem najtańszych środków, pozwalających cieszyć się pięknymi różami aż do końca jesieni. Gwarantujemy Wam, że jeśli chociaż raz wypróbujecie go w swoim ogrodzie, nie wrócicie więcej do innych chemicznych odpowiedników.
ZOBACZ TAKŻE:
- Unikaj 5 typowych błędów podczas uprawy buraków
- Pelargonia marnieje i gubi liście? Tylko tak ją uratujesz
- Jak sprawić, żeby łodygi pomidorów były grubsze