DomekIOgrodek.pl
Mieszkanie Mokotowska Chic

facebook.com/HOLA Design - projektowanie wnętrz

Polskie mieszkanie otrzymało prestiżową nagrodę za granicą

8 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Warszawski apartament Mokotowska Chic, znajdujący się przy ulicy Mokotowskiej zdobył prestiżową nagrodę European Property Awards 2020/2021. To niezwykle ważne wyróżnienie, gdyż jury nagradza projekty światowej klasy, które charakteryzują się

Coraz częściej słyszymy o polskich projektach wnętrz, które są nagradzane również poza granicami kraju. Jak się okazuje, nasi rodzimi projektanci również potrafią podbić świat, a na dodatek cechują się niesamowicie kreatywnym i profesjonalnym podejściem do swojej pracy. Ostatnie radosne wieści dotyczą studia HOLA design, które wywalczyło nagrodę w prestiżowym konkursie.

Niezwykła lokalizacja apartamentu Mokotowska Chic

To, co jest kluczowe w projekcie apartamentu Mokotowska Chic, to jego wyjątkowa lokalizacja - znajduje się w starej kamienicy z lat 20. XX-wieku, w samym sercu Warszawy, przy ulicy Mokotowskiej. Mieszkanie ma 170 metrów kwadratowych i pomimo całej swojej wspaniałości, narobiło projektantom trochę kłopotów.

- Zaprojektowany przez Mariana Lalewicza a zbudowany w latach 1924-1927 obiekt wpisany jest do krajowego rejestru zabytków, co oznacza, że wszystkie prace budowlane w nim prowadzone muszą być nadzorowane przez konserwatora zabytków. Było to dla nas wielkie wyzwanie, ponieważ nie mogliśmy przeprowadzić wszystkich zmian, jakie wstępnie planowaliśmy. Na szczęście, mogliśmy nieco zmienić układ wnętrza, by dostosować go do potrzeb nowych właścicieli – zdradzili współwłaściciele studia projektowego.

Jak się okazało, to właśnie zabytkowe miejsce, w którym znajduje się apartament oraz wielka pasja do sztuki, cechująca projektantów przekonały jury prestiżowego konkursu do przyznania mu pierwszej nagrody w kategorii „wnętrza mieszkalne”.

Przepiękne wnętrze, od którego nie sposób oderwać wzrok

Zamysłem studia HOLA design, było harmonijne zaaranżowanie wnętrza - bez kontrastów i elementów rozpraszających. Inspiracją był styl Art deco, który miał stanowić wyważenie pomiędzy klasyką a nowoczesnością.

- Cenimy ponadczasowość - właśnie taki efekt chcieliśmy uzyskać w tym wnętrzu. Bardzo zależało nam na tym, by uniknąć przytłoczenia go nadmierną ilością mebli i dekoracji - tłumaczą projektanci.

To, co może zachwycić miłośników zabytkowych kamienic, to oryginalna sztukateria, która dodaje wnętrzu przedwojennego charakteru. Podkreślają go także postarzane meble, które znakomicie współgrają z resztą nieco bardziej nowoczesnych elementów.

Najpiękniej prezentuje się niewątpliwie salon, który cechuje się przestronnością, wygodą z jednoczesnym zachowaniem klasy i wytworności oraz śliczną podłogą w jodełkę francuską. Jak wspominaliśmy, uwagę jury wyjątkowo przykuły dzieła sztuki, które należą do właścicieli mieszkania - są zdecydowanie najbardziej zachwycającymi i oryginalnymi dekoracjami. W mieszkaniu nie brakuje też takich elementów jak pianino i biblioteka, a także przytulny kominek. Jesteśmy przekonani, że czteroosobowa rodzina, która zamieszkała w tym cudownym miejscu, czuje się tam znakomicie.

Źródło: czasnawnetrze.pl

Screen służący za zdjęcie tytułowe pochodzi z oficjalnego Facebooka studia projektowego HOLA design, gdzie możecie obejrzeć film z mieszkania Mokotowska Chic. facebook.com/HOLA Design - projektowanie wnętrz

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

  • Wyjątkowa ozdoba domu. Drzewko Bonsai, podpowiadamy jak o nie zadbać

  • Borys Szyc i Justyna Nagłowska pokazali dom. Niesamowicie przytulne cztery kąty

  • Specjaliści podjęli decyzję, oto roślina, którą okrzyknięto hitem 2021

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >