Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Posypała trawnik. Po tygodniu nie mogła uwierzyć, jak wygląda
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 02.04.2024 16:26

Posypała trawnik. Po tygodniu nie mogła uwierzyć, jak wygląda

trawnik
Fot. Canva/Marusz Blach, Getty Images

Marzysz o pięknym trawniku? Kwiecień to idealny moment, żeby o niego zadbać. Jeśli już teraz zajmiesz się ogrodem, szybko zobaczysz efekty. Zobacz, co działa i jak poprawić stan trawnika.

Zielony i równy trawnik to marzenie wielu osób. Jednak sporo osób ma problem z utrzymaniem dobrego stanu murawy. W niektórych miejscach źdźbła w ogóle nie chcą rosnąć. Co możemy zrobić?

Zadbaj o trawnik już teraz

Kwiecień to najlepszy moment na prace w ogrodzie. Właśnie teraz możemy zająć się trawnikiem. W miejscach, w których pojawiły się plamy, musimy zająć się uzupełnieniem trawy. Warto do sadzenia wybrać dobrej jakości trawę.

Ziarna mieszamy z ziemią i rozsypujemy w miejscach, w których pojawiły się dziury. Możemy w ten sposób odżywić murawę. W ten sposób możemy działać praktycznie przez cały rok.

Jednak to nie wszystko. W miejscach, w których pojawia się mech, musimy go usunąć. Warto też źdźbła trawy odpowiednio wzmocnić. Stosując prostą mieszankę, szybko zobaczymy efekty.

trawnik
Fot. Canva / Marusz Blach, Getty Images

Prosty sposób na poprawę trawnika

Trawnik potrzebuje też odpowiedniego odżywienia. O źdźbła możemy dbać już wczesną wiosną. W prosty sposób nawieziemy trawnik, wystarczy jeden preparat, który potrafi zdziałać cuda.

Jedna z internautek na grupie Ogrody Tarasy Balkony podzieliła się swoim sprawdzonym sposobem na zielony i gęsty trawnik. Stosuje saletrę amonową, która fantastycznie wpływa na trawę. Dzięki niej murawa szybko rośnie i pięknie się prezentuje. Jak jeszcze możemy zadbać o trawnik?

O trawnik należy dbać cały rok

W różnych momentach w roku musimy pamiętać o trawniku. Tylko dzięki temu będzie w dobrym stanie przez cały czas. Najlepiej co jakiś czas dosiewać trawę w miejscach, w których pojawiły się ubytki.

Trawnik możemy odżywiać tak naprawdę aż do jesieni. Natomiast w suche i ciepłe dni musimy pamiętać o podlewaniu. Intensywne słońce i susza nie sprzyja murawie. W upały musimy szczególnie pamiętać o trawniku.

trawnik
Fot. Facebook / grupa Ogrody Tarasy Balkony

Zobacz także: