Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Pozbądź się komarów z domu i tarasu. Wystarczą 2 produkty z kuchni
Kamil Świętek
Kamil Świętek 09.05.2024 17:00

Pozbądź się komarów z domu i tarasu. Wystarczą 2 produkty z kuchni

Komary
Fot. Shutter/Elena7891

Wraz z coraz cieplejszą aurą na dworze, pojawiają się letnie zmory w postaci komarów. Musicie przyznać, że to zdecydowanie jedna z gorszych stron lata.

Bolesne ugryzienia, które nie chcą się goić, sprawiają, że radość z przebywania w gronie znajomych i rodziny sukcesywnie maleje. Na szczęście znamy sposób na komary, dzięki któremu nic nie zniszczy wam tych wyjątkowych chwil.

Czy istnieje skuteczny sposób na komary?

Maj to okres, w którym coraz częściej wieczorami słyszymy za uchem niepokojące bzyczenie. Tak, komary tak samo jak przyroda postanowiły obudzić się z zimowego snu.

Czy jednak musimy rezygnować z cieszenia się pogodą, aby uwolnić się od tych szkodników? Na szczęście nie. Z pomocą przychodzi domowy sposób na komary, dzięki któremu szybko zapomnicie o tym przykrym problemie.

Wystarczy zmieszać ze sobą 2 składniki, aby odczuć znaczną ulgę. Gwarantujemy wam, że nawet produkty medyczne nie są tak skuteczne, jak nasz domowy środek.

Komary 2.jpg
Fot. Canva/galitskaya

Przygotuj domowy sposób na komary

Wystarczy, że zmieszacie ze sobą 5 łyżek cukru i 1 łyżkę drożdży instant, a następnie całość rozmieszacie w 1 szklance ciepłej wody. Brzmi aż zbyt prosto, aby było to skuteczne?

Tak przygotowana mieszankę należy ostudzić. Następnie wlewamy je do pojemnika i wstawiamy do niego odciętą górę butelki, tak aby stworzyć swojego rodzaju „lejek”. Mamy gotową pułapkę. Gwarantujemy wam, że jeśli komary do niej wpadną, nie będą w stanie się wydostać.

Zaprojektuj ogród bez komarów

Jeśli jednak sposób na komary w formie pułapki niespecjalnie wam się podoba, macie alternatywę. Wystarczy, że zaprojektujecie ogród w taki sposób, aby sam odstraszał komary. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne.

Komary nie tolerują zapachu kilku roślin, które trzeba przyznać, są całkiem oryginalną ozdobą ogrodu. Mowa o lawendzie, czy komarzycy.

Z bardziej „użytecznych” roślin, polecamy posadzić w ogrodzie miętę pieprzową. Nie dość, że swoim zapachem odstrasza ona komary, to jeszcze możecie wykorzystać ją w kulinariach. Czyż to nie wspaniała wiadomość?

Komary 3.jpg
Fot. Canva/Mouse23, pixabay

ZOBACZ TAKŻE: