Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Prawie każdy Polak ma je schowane w domu. Zaskakujące, ile teraz możesz na nich zarobić
Dominik Szczepanik
Dominik Szczepanik 04.12.2023 13:10

Prawie każdy Polak ma je schowane w domu. Zaskakujące, ile teraz możesz na nich zarobić

Bombki z PRL
commons.wikimedia.org/Aw58/CC 4.0 bombki z PRL

Te przedmioty z czasów PRL teraz wracają do łask. Zainteresowanie nimi wzrasta szczególnie przed świętami. Warto przeszukać szuflady, schowki czy strychy. Nasze mamy, ojcowie, babcie i dziadkowie mają do nich szczególny sentyment. Wielce prawdopodobne, że ich nie wyrzucili, tylko zabezpieczyli i schowali. Zaskakujące, ile teraz są warte.

Na tych przedmiotach z PRL-u można zarobić zaskakujące pieniądze

Wraca moda na kultowe przedmioty z PRL-u. Wśród starszego pokolenia wywołują one ogromny sentyment i wspomnienia „jak to było kiedyś”. Co zaskakujące, okazuje się, że również młodzi są zainteresowani oldschoolowym sprzętem. W związku z powyższym rzeczy z minionej epoki zyskują na wartości. Najbardziej cenne oczywiście są takie, które nie były produkowane na wielką skalę i dobrze się zachowały.

Przed świętami coraz większą popularnością cieszą się bombki z PRL-u. Na ich widok wśród wielu Polaków uruchamiają się sentymenty. Choć kiedyś czasy lekkie nie były, to jednak miały swój klimat i wywołują nostalgię.

bombki olx.jpg

Fot. Olx.pl

Ile można zarobić na bombkach z PRL-u?

Bombkami z minionej epoki interesują się nie tylko zwykli Polacy, ale również kolekcjonerzy. Ich głównym celem poszukiwań są oczywiście najstarsze ozdoby choinkowe. Nie pogardzają też takimi, które zachowały się w dobrym stanie i mają w sobie „to coś”. Są na swój sposób unikalne, ponadczasowe i nie da się ich kupić w zwykłym hipermarkecie.

Za zestaw takich bombek są skłonni zapłacić 800 zł, a w przypadku unikatowych perełek kwoty idą nawet w tysiące. 

Gdzie można kupić bombki z PRL-u?

Bombki z PRL-u można kupić przede wszystkim na aukcjach internetowych i stronach poświęconych miłośnikom dawnych przedmiotów. Witryny takie odwiedza całe mnóstwo osób, można zyskać naprawdę wiele. Warto więc zajrzeć do schowków domowych i sprawdzić czy przypadkiem nie mamy w posiadaniu unikatowego zestawu.

Kolekcjonerzy skupują nie tylko bombki. Są również zainteresowani starymi kryształami, znaczkami, meblami, które również po latach doczekały się miana kultowych. Oczywiście największą popularnością cieszą się dawne pieniądze. Im bardziej unikatowy egzemplarz, tym większą kwotę można wytargować.

bombki olx 2.jpg

Fot. Olx.pl

Zobacz także:

Tagi: prl