Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Ręczniki będą miękkie i puszyste, nawet w SPA takich nie ma. Zamiast proszku używam czegoś lepszego
Kamil Świętek
Kamil Świętek 17.04.2024 08:08

Ręczniki będą miękkie i puszyste, nawet w SPA takich nie ma. Zamiast proszku używam czegoś lepszego

Jak prać ręczniki?
Fot. Canva/innadodor

Nawet najlepsze panie domu miewają z tym problem. Pranie ręczników to naprawdę niełatwe zadanie, które urasta do miana domowej sztuki. Dlaczego to takie trudne?

W wielu domach spotkamy sztywne i szorstkie w dotyku ręczniki. Wynika to często z nieodpowiedniej dbałości o materiał, ale również niedostatecznej wiedzy na temat tego, jak prać ręczniki.

Dlaczego ręczniki staja się sztywne i szorstkie?

Ręczniki na co dzień poddawane są naprawdę wymagającym czynnością. W końcu wycieramy się nimi po prysznicu, ale także wieloma z nich przecieramy blaty, czy służą one nam do wycierania dłoni po myciu.

Przez to ręczniki nie tylko poddawane są tarciu, ale materiał, z którego są wykonane, musi być odporny na częste moczenie i suszenie. Środowisko to stwarza ponadto idealne warunki do rozwoju grzybów i pasożytów.

Ponieważ wie o tym zapewne każdy, poddajemy nasze ręczniki regularnym praniom w wysokich temperaturach. Jak sądzicie, czy wasze ubrania by to wytrzymały? Jednakże z jakiegoś powodu wymagamy tego od ręczników. Zobaczcie sposób na to, jak prać ręczniki i zapomnijcie o ich nieprzyjemnej fakturze.

Jak prać ręczniki 2.jpg
Fot. Canva/Towfiqu barbhuiya, Pexels

Jak prać ręczniki w domowych warunkach?

Kluczem do idealnie miękkich i miłych w dotyku ręczników, jest zastosowanie odpowiedniej temperatury prania. Zaleca się, aby prać je w przedziałach 40-60 stopni Celsjusza.

Ponadto istotne będzie tutaj wykorzystywanie domowej chemii, zamiast specjalistycznych preparatów. Dlaczego? Przykładowo zamieniając płyn do płukania na 250 ml octu, gwarantujemy sobie miękkie ręczniki jak nigdy dotąd za ułamek ceny.

Domowe patenty na gładkie ręczniki

Skoro wiecie już, jak prać ręczniki w domowych warunkach, idźmy o krok dalej. Dodajcie zamiast proszku do prania 50 g sody oczyszczonej. Produkt ten usunie wszelkie plamy z tłuszczu i brzydkie zapachy, będąc przy tym hipoalergiczny.

Pamiętajcie, aby nie suszyć ręczników w suszarkach bębnowych. Zamiast tego pozwólcie im doschnąć na słońcu lub suszarce domowej. Dzięki temu wilgoć będzie odparowywała z nich powoli, a te nie staną się szorstkie i chropowate w dotyku.

Jak prać ręczniki 3.jpg
Fot. Canva/CathyRL, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: