Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Rozpuszczam w wodzie i podlewam rośliny. Szkodniki uciekają
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 07.02.2024 19:09

Rozpuszczam w wodzie i podlewam rośliny. Szkodniki uciekają

nawóz do kwiatków
Autor: Patrycja Grzebyk

Zwykle ląduje w koszu na śmieci. Jeśli często zamawiasz paczki, na pewno masz go pod dostatkiem. Ciężko uwierzyć, że tak niepozorna rzecz może okazać się fantastycznym nawozem do roślin doniczkowych.

Zimą kwiaty doniczkowe są osłabione, a przez to też bardziej narażone na ataki szkodników. Możemy je wesprzeć niepozornym nawozem.

Jak zadbać o rośliny zimą?

Zimą rośliny doniczkowe przestają wypuszczać nowe liście i przechodzą w stan hibernacji. Zwykle w tym czasie są bardziej podatne na choroby, a nawet ataki szkodników. Warto pomóc im stosując odpowiednią odżywkę.

W domu znajdziemy sporo produktów, które fantastycznie sprawdzą się jako naturalny nawóz do kwiatów. Niepozornym, a naprawdę dobrym dodatkiem do roślin doniczkowych jest skropak. Czym on właściwie jest?

Skropak to wypełniacz do paczek, który z wyglądu przypomina chrupki kukurydziane. Jest w 100% naturalny i ekologiczny, a na dodatek możemy z niego zrobić odżywkę do roślin doniczkowych.

Projekt bez nazwy (17).jpg
Autor: Patrycja Grzebyk

Jak wykorzystać skropak?

Skropak jest ekologicznym wypełniaczem do paczek zrobionym ze skrobi kukurydzianej. Świetnie sprawdza się do uzupełnienia pustej przestrzeni w pudełku, ale to nie wszystko. Możemy z niego zrobić naturalny nawóz.

Z badań przeprowadzonych na Stanowym Uniwersytecie Rolniczym i Technicznym w Karolinie Północnej wynika, że skrobia kukurydziana poprawia jakość gleby. Dodatkowo chroni rośliny przed szkodnikami. Jak wykorzystać skropak?

Zrób nawóz z wypełniacza paczek

Nawóz z wypełniacza do paczek zrobimy w bardzo prosty sposób. Wystarczy znaleziony w pudełku skropak rozpuścić w wodzie. Całość dobrze mieszamy i podlewamy kwiaty doniczkowe.

W ten sposób nie tylko pomożemy roślinom, ale też pozbędziemy się zalegającego w paczkach wypełnienia. Szkodniki będą trzymać się z daleka, a nasze rośliny odżyją po ziemie.

skropak
Autor: Patrycja Grzebyk

Zobacz także: