Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Skrzydłokwiat nie kwitnie bo źle go podlewasz. Następnym razem dodaj go do wody
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 19.09.2023 18:15

Skrzydłokwiat nie kwitnie bo źle go podlewasz. Następnym razem dodaj go do wody

dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie?
canva/Olga FETTISON, canva/FotoHelin Images

Tę roślinę wiele osób ma w swoim domu. Kojarzy się przede wszystkim z zielonymi liśćmi i charakterystycznymi białymi kwiatami. Dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie? Powodów może być kilka. 

Skrzydłokwiat ma konkretne wymagania, jeżeli chodzi o stanowisko i podlewanie. Jeśli ich nie spełnimy, może nie kwitnąć. Niżej zdradzamy więcej.

Skrzydłokwiat nie kwitnie, bo stoi w złym miejscu

Skrzydłokwiat nie przepada za mocnym słońcem. Często mówi się, że najlepsze stanowisko dla tej rośliny, to miejsce zacienione. Jednak czasem przesadzamy z brakiem światła. To może być przyczyną braku kwiatów.

Skrzydłokwiat nie kwitnie, bo brakuje mu słońca. Wystarczy umieścić roślinę trochę bliżej okna, a wypuści piękne białe kwiaty. Poza tym problemem może być nieodpowiednie podlewanie rośliny.

W naturalnych warunkach skrzydłokwiat rośnie tropikach. Deszcz w tych rejonach jest ciepły i miękki. Nieodpowiednie podlewanie może być powodem braku kwiatów. W dalszej części artykułu podpowiemy, jak podlewać roślinę.

dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie
Canva / DHSphoto, Getty Images Signature

Jak podlewać skrzydłokwiat?

Skrzydłokwiat lubi mieć stale wilgotną glebę, jednak nie przepada za przelaniem. Bardzo ważna jest też woda, którą stosujemy do podlewania. Czym najlepiej nawadniać roślinę, żeby pięknie kwitła?

Najlepiej skrzydłokwiat podlewać miękką i letnią wodą. Roślina lub też delikatnie kwaśną wodę, dlatego raz w miesiącu warto dodać do niej odrobinę soku z cytryny. Właśnie dzięki temu zacznie bujnie kwitnąć.

W uprawie skrzydłokwiatu możemy popełnić jeszcze jeden błąd. Chodzi o nieprawidłowe nawożenie, które może być przyczyną braku kwiatów. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Wyjaśniamy poniżej.

Nie popełniaj tego błędu w nawożeniu

Do skrzydłokwiatu możemy stosować nawóz do roślin zielonych, który jest bogaty w azot. Dużo lepiej dla tej rośliny sprawdzi się nawóz z potasem, który pobudzi ją do kwitnienia. Warto zmienić sposób zasilania rośliny.

Nawóz do skrzydłokwiatu możemy zrobić sami. Sprawdź, jaki preparat świetnie sprawdzi się, kiedy roślina nie kwitnie.

dlaczego skrzydłokwiat nie kwitnie
Canva / FotoHelin