Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Smaruję patelnię. W pół godziny jest jak nowa
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 11.02.2024 16:25

Smaruję patelnię. W pół godziny jest jak nowa

czyszczenie patelni
Canva / cesarrosphoto, Getty Images

Kuchenne sprzęty muszą naprawdę dużo znieść. Korzystamy z nich praktycznie codziennie. Szczególnie trudno utrzymać w dobrym stanie patelnie. To w końcu na niej najczęściej pieczemy, podpiekamy i podsmażamy najróżniejsze rzeczy.

Czyszczenie patelni to spore wyzwanie. Nie możemy zabrać się za mycie zaraz po gotowaniu. Zalewanie patelni to też nie najlepszy pomysł, ponieważ możemy ją zniszczyć. Jak więc dokładnie umyć patelnię? Wystarczy sięgnąć po jeden produkt z lodówki.

Jak utrzymać patelnie w dobrym stanie?

Z nowych garnków, naczyń i patelni korzysta się zdecydowanie najlepiej. Nic do nich nie przywiera, pięknie się prezentują i nie lepią się od starego tłuszczu. Niestety z czasem to się zmienia.

Utrzymanie garnków i patelni w dobrym stanie to spore wyzwanie dla wielu z nas. Jeśli je zaniedbamy, ciężko będzie doczyścić przypalony tłuszcz. Kupujemy do tego drogie i mocne detergenty, które nie zawsze spełniają oczekiwania.

Sklepowe środki czystości to nie jest najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Poza tym detergenty ze sklepów nie zawsze działają najlepiej. Właśnie dlatego przychodzimy z dużo lepszym i korzystnym dla środowiska rozwiązaniem. 

czyszczenie patelni
Canva / bee32, Getty Images

Sięgnij po niego, patelnia będzie jak nowa

Jeśli od dłuższego czasu nie możesz doczyścić patelni i męczysz się z tłuszczem, polecamy sięgnąć do lodówki po ketchup. Ten niepozorny dodatek potrafi zdziałać cuda, kiedy chcemy wyczyścić patelnię.

Ketchup ma niezwykłe właściwości. Może pomóc nam pozbyć się zabrudzeń nie tylko z patelni, ale też z garnków. Wystarczy wymieszać go z wodą i posmarować zabrudzone miejsce.

Ketchup usunie brud z patelni

Jeśli chcemy, żeby ketchup zaczął działać, musimy dać mu chwilę. Wymieszany z wodą i nałożony na patelnię musimy zostawić na 30 minut. Po tym czasie zobaczymy zaskakujące efekty.

Zabrudzenia z łatwością zejdą. Wystarczy umyć patelnię tak jak zawsze przy użyciu gąbeczki do mycia naczyń i płynu. Będzie jak nowa. Warto przetestować ten trik, zanim zdecydujesz się zainwestować w mocne detergenty dostępne w sklepach.

czyszczenie patelni
Canva / Vitaly Shevankov, Getty Images

Zobacz także: