Na pewno macie w domu i ocet i folię aluminiową. O ile octu często używamy np. do czyszczenia kabiny prysznicowej, pralki, czy też mycia okien, to folia zwykle wykorzystywana jest do celów spożywczych. Mało kto wie, że folia ma szereg innych zastosowań. W połączeniu z octem tworzy duet do zadań specjalnych. Jak je wykorzystać? Do czyszczenia przypalonej patelni. Skutecznie, szybko i bez drogiej i szkodliwej chemii. Efekt jest niesamowity.
Większość z nas ma je w swojej kuchni, a mimo to mało kto zastanawia się nad ich praktycznym zastosowaniem. Szuflada pod piekarnikiem często staje się miejscem przechowywania patelni, czy brytfanek, a tymczasem służy ona do czegoś innego.Jej głównym zadaniem jest maksymalne wykorzystanie potencjału piekarnika. Jak to możliwe? W tym artykule rozgryziemy ten nurtujący problem.
Kuchenne sprzęty muszą naprawdę dużo znieść. Korzystamy z nich praktycznie codziennie. Szczególnie trudno utrzymać w dobrym stanie patelnie. To w końcu na niej najczęściej pieczemy, podpiekamy i podsmażamy najróżniejsze rzeczy.Czyszczenie patelni to spore wyzwanie. Nie możemy zabrać się za mycie zaraz po gotowaniu. Zalewanie patelni to też nie najlepszy pomysł, ponieważ możemy ją zniszczyć. Jak więc dokładnie umyć patelnię? Wystarczy sięgnąć po jeden produkt z lodówki.
Czyszczenie patelni nie należy do łatwych zadań w kuchni. Potrawy przyrządzane na patelni osiągają zwykle wysokie temperatury, przez co łatwo przywierają do powierzchni naczynia. Co gorsza powłoki, którymi pokrywane są patelnie łatwo uszkodzić podczas nieprawidłowego używania i mycia.Aby długo móc użytkować patelnię należy wiedzieć w jaki sposób ją myć. Sposób mycia patelni i usuwania przypalonych resztek potraw trzeba dostosować do materiału z jakiego została wykonana.
W jaki sposób myjecie patelnie po przygotowaniu posiłku? Wiedza o tym, jak myć patelnie o różnej strukturze jest kluczowa dla zachowania najwyższej jakości sprzętu.Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Wam się wyszorować teflonową patelnię druciakiem, wiecie, o czym mówimy. Niektóre rodzaje patelni wymagają szczególnego traktowania. W tym artykule zobrazujemy Wam, jak poprawnie je czyścić.
To właśnie jej używamy do pieczenia, gotowania i podgrzewania. Ciężko wyobrazić sobie bez niej kuchnie. Jeden element w patelni może zastanawiać. Po co w uchwycie znajduje się dziurka?Dziurka w uchwycie patelni ma dwa zastosowania. Jedno z nich jest dla części osób w miarę oczywiste. O drugim wie naprawdę niewiele osób.
Twoja patelnia jest mocno przypalona z zewnątrz i zabrudzona? Wyczyścisz ją sodą oczyszczoną. Wystarczy chwila, a patelnia będzie wyglądać jak nowa. Jak wyczyścić spód przypalonej patelni? Na mocniejsze zabrudzenia sprawdzi się papka z sody i kwasku cytrynowego. Jak wyczyścić spód przypalonej patelni? Niektórzy używają szorstkiego druciaka, inni chemicznych i żrących środków czyszczących. Druciana gąbka lub szczotka nie sprawdzi się dobrze. Nie zmyjemy całego brudu, a tylko porysujemy wierzchnią warstwę patelni. Środki czyszczące również nie są dobrym rozwiązaniem.Chemia jest agresywna. Może zniszczyć patelnię i przyczynić się do powstania uczulenia. Opary środków chemicznych są szkodliwe dla zdrowia. Nie mamy również pewności, że takie środki uporają się z brudem. Jak wyczyścić spód przypalonej patelni? Sięgnijmy po sodę oczyszczoną. Nie ma lepszego sposobu na zaschnięty brud.
Często po gotowaniu udajemy się od razu zjeść przygotowane pyszności. Zapominamy wtedy o tym, że na naszej patelni pozostały resztki, które w krótkim czasie zamieniają się w trudny do usunięcia brud i osad. Na szczęście nawet z takiej sytuacji można znaleźć łatwe wyjście, wystarczy poznać jeden doskonały sposób. Jeden produkt, który posiada niemalże każdy w swojej kuchni, może pomóc w koszmarze związanym z czyszczeniem zeschniętego brudu z patelni, czy garnków. Jest on bardzo tani i zarazem ekologiczny. To połączenie brzmi wprost idealnie.