DomekIOgrodek.pl
gaz

Canva.com

Specjaliści o cenach gazu: "Taniej nie będzie"

20 Września 2021

(Ostatnia zmiana: 8 Października 2021)

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Ceny gazu będą rosnąć, a ich spadek raczej nie nastąpi w najbliższym czasie - takie są przewidywania specjalistów, którzy nie dają nam złudzeń. Chociaż wciąż trwa jeszcze sezon letni, to już odnotowano historyczne wzrosty cen. Jak można się spodziewać, w okresie jesiennym i zimowym będzie jeszcze gorzej.

Ceny gazu to temat, który szczególnie teraz, na krótko przed sezonem jesiennym, daje o sobie znać. Od czasu pandemii ceny wielu towarów i usług poszły w górę. Nic dziwnego, że i w przypadku gazu będziemy musieli zmierzyć się z taką samą sytuacją. Co dokładnie na ten temat sądzą specjaliści? Głos zabrało samo PGNIG.

Ceny gazu pójdą w górę

W wielu miastach w Polsce sezon grzewczy rozpoczyna się w różnych okresach. Co do tego istnieje wiele nieznacznych rozbieżności. Jednak to, co jest wspólne dla wszystkich obywateli, to wzrost cen, który, jak sądzą eksperci, nadejdzie nieubłaganie.

Jak poinformowała w poniedziałkowym wydaniu Rzeczpospolita, ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, a także na innych rynkach biją historyczne rekordy. Zdaniem gazety, taniej już z pewnością nie będzie. Argumenty Rz podparte są solidnymi przewidywaniami ekspertów.

lek

Lek, który pozytywnie wpływa na rośliny

CZYTAJ DALEJ

Jak zaznaczyła gazeta, ceny już w tym momencie dosięgają szczytów, a przecież jeszcze wciąż trwa astronomiczne lato, więc na razie popyt jest jeszcze stosunkowo niski.

PGNIG: wysokie poziomy cen utrzymają się do końca I kw. 2022 r.

Rzeczpospolita przytoczyła stanowisko PGNIG, które w tej sprawie nie ma wątpliwości:

- Notowania na rynkach terminowych wskazują, że obecne wysokie poziomy cen utrzymają się do końca I kw. 2022 r., a więc do końca sezonu grzewczego.

Tymczasem, jak podaje gazeta, w piątek spotowa cena gazu na TGE wynosiła 317,26 zł za 1 MWh. Jeszcze na początku bieżącego roku kwota ta wynosiła 90 zł, a rok wcześniej 55 zł. Jak twierdzi Rz, PGNIG nie podało jasnej odpowiedzi, co do przewidywań na rynku:

-To, jak ostatecznie ukształtują się ceny spotowe, będzie zależeć od wielu czynników, wśród których szczególnie istotne będą m.in.: warunki pogodowe oraz rozwój pandemii Covid-19, wielkość dostaw gazu z Rosji na rynek europejski i konkurencja cenowa ze strony krajów azjatyckich na rynku LNG.

Co sądzicie o tych rewelacjach?

Źródło: Polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Katarzyna AugustyniakAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

balkon

Aktualności

Balkon z widokiem na korytarz. Wideo bije rekordy popularności w sieci

Czytaj więcej >
bloki

Aktualności

Mieszkańcy starych bloków w Tarnowie mają się czym cieszyć. Dobudowano im balkony

Czytaj więcej >
Drzwi do mieszkania

Aktualności

Egzotyczny skorpion w mieszkaniu w Lublinie

Czytaj więcej >

Aktualności

Pilnie wycofany lek, GIF wydał komunikat

Czytaj więcej >

Aktualności

Podczas remontu domu odkryli niepokojący przedmiot

Czytaj więcej >

Aktualności

Wynajął mieszkanie na urlop. W pokoju ukryta była kamera

Czytaj więcej >