Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Sposób na otwarcie młynka do pieprzu
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 04.03.2024 15:42

Sposób na otwarcie młynka do pieprzu

młynek do pieprzu
Fot. YouTube/come cucinare

Świeżo mielony pieprz potrafi zmienić smak potraw. Aromatycznie pachnie i nie może go zabraknąć w kuchni. Jednak młynki do mielenia są drogie, dlatego często decydujemy się na kupienie pieprzu w młynkach jednorazowych. Czy można je ponownie wykorzystać?

Jednorazowe młynki są tańsze od tych profesjonalnych, jednak wychodzą dużo drożej, kiedy kupujemy je często. Sprawdź nasz trik na otworzenie młynka.

Świeżo mielony pieprz za grosze

Wszystkie osoby, które uwielbiają gotować, wiedzą, jak duże znaczenie ma rodzaj i grubość pieprzu. W sklepach znajdziemy przyprawy gotowe do użycia, jednak te świeżo mielone mogą całkowicie odmienić smak potraw.

Młynki wielorazowego użytku są dość drogie, właśnie dlatego często wybieramy te jednorazowe. Okazuje się, że można je otworzyć. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić i cieszyć się zmielonym pieprzem.

Jednorazowe opakowanie z młynkiem do mielenia pieprzu możemy w naprawdę prosty sposób otworzyć. Wystarczy zrobić jedną rzecz, a opakowanie bez trudu ustąpi. Te trik jest naprawdę prosty.

opakowanie z pieprzem
YouTube / come cucinare

Jak otworzyć jednorazowy młynek?

Do otworzenia jednorazowego młynku do mielenia pieprzu będziemy potrzebować jedynie szklankę z ciepłą wodą. Nakrętkę na kilka minut umieszczamy w ciepłej wodzie i czekamy. W tym czasie plastik stanie się bardziej elastyczny.

Po kąpieli w ciepłej wodzie młynek wystarczy wyciągnąć i odkręcić. Gorąca woda sprawi, że plastik stanie się bardziej miękki, a my z łatwością zdejmiemy nakrętkę. Dzięki temu będziemy mogli napełnić opakowanie ziarnami pieprzu ponownie. Sprawdź też nasz trik na czystą mikrofalówkę.

Jak szybko wyczyścić mikrofalówkę?

Mikrofalówka naprawdę szybko się brudzi, jednak jej mycie często bywa wyzwaniem. Właśnie dlatego zabrudzeń powinniśmy pozbywać się na bieżąco. Co zrobić, kiedy urządzenie lepi się od starego jedzenia, które nie chce zejść?

W miseczce łączymy kwasek cytrynowy z wodą i tak przygotowane naczynie wstawiamy do mikrofalówki na 2 minuty. Para rozpuści zabrudzenia w środku urządzenia. Wystarczy mikrofalówkę przetrzeć miękką gąbeczką.

opakowanie z pieprzem
YouTube / come cucinare

Zobacz także: