Styl industrialny
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 8 Stycznia 2021

Styl industrialny we wnętrzach

Podpowiadamy, jak urządzić piękne mieszkanie w stylu industrialnym. Wprowadź coś zupełnie innowacyjnego do swoich czterech kątów.

Styl loftowy, czy też industrialny to według Le Corbusier kwintesencja powiedzenia: „Dom jest maszyną do mieszkania”. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Mieszkanie w takim stylu powinno być przede wszystkim funkcjonalne i zapewniać odpowiednią przestrzeń do życia codziennego.

Cały design jest tłem dla funkcjonalnych rozwiązań. Wnętrze jest więc bardzo minimalistyczne.

Najczęściej wykorzystywanymi materiałami są drewno, metal, cegła, ale także kamień. W takich wnętrzach nie znajdziemy dużo niepotrzebnych dodatków.

Jakie wybrać kolory w mieszkaniu w stylu industrialnym?

Kolorystyka w takim wnętrzu powinna być bardzo uniwersalna. Doskonale pasują w tym wypadku kolory takie, jak czerń, grafit, szarość, czy biel.

Dodatki z cegły, czy kamienia dodają wskazanej surowości. Możemy również pomalować jedną ścianę na kontrastujący kolor, takie wyjście uzupełni wnętrze o odrobinę ekstrawagancji.

Umeblowanie mieszkania industrialnego

Wybierajmy meble maksymalnie funkcjonalne. Dopiero w drugiej kolejności skupmy się na ich wyglądzie. Powinny być one pozbawione rozmaitych geometrycznych kształtów, czy dekoracji.

Tapicerka mebli wypoczynkowych powinna być miła w dotyku oraz miękka. Unikajmy tkanin, które sprawiają wrażenie zbyt puchatych. Welur, aksamit, czy poliester sprawdzą się idealnie.

Regały wykonane z desek i metalu również spełnią swoje zadanie w takim stylu. Nie może również zabraknąć luster, powiększających optycznie pomieszczenia.

W łazience możemy umieścić lustra w czarnej ramie i dekoracyjną drabinę z lampkami. Często w industrialnej przestrzeni instaluje się przeszklony prysznic, pozbawiony brodzika.

Źródło: elle.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News