biała róża
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 18 Stycznia 2021

Symbolika białych róż

Biała róża cieszy się ogromną popularnością wśród ciętych kwiatów. Na podium jest zaraz obok czerwonej. Dajemy ją na wiele okazji, warto jednak znać jej symbolikę, aby lepiej dostosować się do określonej okazji.

Zanim zdecydujemy się podarować komuś bukiet kwiatów, czy pojedynczą gałązkę warto poznać ich symbolikę. To właśnie ona będzie determinować, czy dokonaliśmy dobrego wyboru.

Kwiat ten zyskuje na popularności, a jego symbolika jest bardzo unikatowa. Cenowo białe róże przedstawiają się podobnie jak inne kwiaty cięte.

Pamiętajmy także, że w zależności od tego, czy podarujemy komuś pojedynczy kwiat, czy bukiet, będzie się to różniło przesłaniem.

Znaczenie pięknych białych róż

Białe róże oznaczają piękno, czystość oraz miłość. Mimo że czerwone róże cieszą się większym powodzeniem u zakochanych - białe również są idealnym prezentem dla drugiej połówki.

Tragiczne nagranie, kobieta pukała do drzwi, chwilę później stało się coś strasznego. Niewyobrażalne zakończenieTragiczne nagranie, kobieta pukała do drzwi, chwilę później stało się coś strasznego. Niewyobrażalne zakończenieCzytaj dalej

Niewiele osób ma także świadomość, że biała róża może być prezentem na zgodę. Oznacza przeprosiny i szacunek do obdarowywanej osoby.

Białe róże to idealne kwiaty na ślub oraz komunię. Co jest bardziej zaskakujące - białe róże są wybierane również na pogrzeby, ale głównie osób, które zmarły w młodym wieku.

Białe róże pojedynczo, czy w bukiecie?

W zależności od tego, jaką mamy intencję, należy zastanowić się na tym, czy podarować komuś bukiet, czy może pojedynczą wersję.

Pojedynczy kwiat białej róży może być dowodem miłości, zaś cały bukiet posłużyć jako prezent na przeprosiny.

Większy bukiet białych róż jest oznaką zachwytu nad osobą, którą nimi obdarowujemy. Pokazuje również, iż uważamy, że jest ona idealna.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News