Tabletki do zmywarki zastosowanie
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/PhotoMIX-Company
Weronika Dadok - 20 Lutego 2021

Unikalne triki z zastosowaniem tabletek do zmywarki

Okazuje się, że tabletki do zmywarki mogą mieć znacznie więcej fantastycznych funkcji, niż ta, która została z góry zaplanowana. W tym artykule dowiesz się, jakie są najbardziej nietypowe i skuteczne zastosowania tego produktu.

W dzisiejszych czasach wszystko ma swoje z góry założone zastosowanie i w ten sposób jest też reklamowane szerokiej grupie odbiorców.

Po co jednak zamykać się w takich ramach, skoro jeden środek chemiczny może przydać się nam w wielu odsłonach i ułatwić codzienne porządki?

Odplamianie białych ubrań tabletkami do zmywarki

Białe ubrania, które niechcący wrzuciliśmy do prania z innymi kolorowymi, można uratować za pomocą tabletek do zmywarki.

Pierwszą opcją jest standardowe pranie, wystarczy potraktować ubrania klasycznym cyklem, wraz z kapsułką, płyn do płukania nie będzie w tym przypadku niezbędny. Po tym procesie możemy wyprać materiał w sposób, który wykonujemy najczęściej - z proszkiem czy żelem.

Sterroryzował blok i doprowadził do ewakuacji 10 mieszkań. Zapamiętają sytuację do końca życia.Sterroryzował blok i doprowadził do ewakuacji 10 mieszkań. Zapamiętają sytuację do końca życia.Czytaj dalej

Druga metoda jest miejscowa. Sprawdzi się idealnie w przypadku pojedynczych plam. Należy zwilżyć brudne miejsce wodą i pocierać tabletką. Pozostawiony na jakiś czas środek zadziała, jak odplamiacz.

Czyszczenie piekarnika tabletkami do zmywarki

Spalone resztki, stary tłuszcz i zapieczone okruchy to tylko część problemów związanych z eksploatacją piekarnika.

W tym przypadku również bardzo skuteczne będzie użycie tabletki do zmywarki. Po rozpuszczeniu jej w wodzie wystarczy namoczyć w roztworze ściereczkę i wyczyścić wnętrze sprzętu.

Jeśli brud jest na tyle uciążliwy, warto zwilżyć papierowy ręcznik miksturą i przykleić go do ścianki czy na spód. W tej sposób ulokowany papier trzymamy kilkanaście minut. Następnie myjemy dokładnie wnętrze piekarnika innymi środkami i po kłopocie!

Tabletki do zmywarki w toalecie

W muszli klozetowej znajduje się bardzo dużo zarazków. Z biegiem czasu pojawiają się także nieestetyczne zacieki, osady i brud.

W przypadku powyższych problemów zbawienne mogą okazać się tabletki do zmywarki. Nie jest to skomplikowanym zabiegiem, ponieważ wystarczy wrzucić tabletkę do muszli, poczekać aż się rozpuści i dać jej kilka minut na to, aby zaczęła działać.

Źródło: north.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News