Pogrzeb to trudna i pełna emocji ceremonia. W zależności od woli zmarłego i decyzji rodziny, możliwy jest pochówek tradycyjny lub taki z urną. Od tego, jaka forma pochówku zostanie wybrana, zależy przebieg ceremonii.W czasie 396. zebrania plenarnego Komisji Episkopatu Polski poruszona została kwestia pochówku z urną. Pojawiły się trzy ważne zmiany. Już niedługo wejdą w życie.
Dzień Wszystkich Świętych to wyjątkowo, zabiegany czas. To właśnie wtedy staramy się odwiedzić groby naszych bliskich, zapominając o tym, że czas nie jest z gumy. Zadajemy sobie pytania: „Kiedy wyjechać na cmentarz?”, „O której wrócić?”, „Kiedy będzie najmniejszy tłok?”, a i tak zawsze trafiamy na największe tłumy.Czy jednak zawsze musimy powielać niepoprawne schematy? Okazuje się, że nie. Wystarczy dobrze zaplanować sobie Dzień Wszystkich Świętych, aby w spokoju oddać się zadumie nad grobami naszych bliskich i zdążyć każdemu z nich zaświecić płomień pamięci.
Pogoda na Wszystkich Świętych przyzwyczaiła nas do swojej przewrotności. Jednego roku 1 listopada jest mroźnym dniem, innym deszczowym, a jeszcze innego cieszy wspaniałym jesiennym słońcem.Niestety tegoroczna pogoda na Wszystkich Świętych zdecydowanie nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Koniecznie weźcie ze sobą parasole i ciepłe ubrania.
Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Na ten szczególny dzień przygotowujemy naszym bliskim zmarłym specjalne dekoracje. Kupujemy kwiaty, stroiki, czy znicze. Niestety te ostatnie często padają łupem złodziei.To przykre, ale kradzież zniczy i kwiatów to norma na polskich cmentarzach, zwłaszcza w dzień Wszystkich Świętych, kiedy to bogato stroimy groby naszych bliskich. Czy w takim razie można się jakoś zabezpieczyć przed złodziejami?
Wszystkich Świętych coraz bliżej. Przed świętem myślimy o tym, jak udekorować grób. Dbamy o to, żeby dobrze go umyć i wybrać najlepsze znicze. Jednak przed samym Świętem Zmarłych często zastanawiamy się, co powinniśmy ubrać.Stylistka Klara Mayzel-Racławska w rozmowie z „Faktem” zdradziła, jakie ubrania wybrać na wizytę na cmentarzu. Niektóre stylizacje mogą zostać źle odebrane.
Przed Wszystkimi Świętymi sklepowe półki wprost uginają się od zniczy w różnych rozmiarach i kolorach. Nie tymi kryteriami jednak powinniśmy się kierować. Najważniejszy jest sam wkład, czyli jakość i rodzaj masy woskowej oraz knot. Wystarczy dosłownie chwila, a bez problemu odróżnimy dobry produkt od znicza, który wypali się jeszcze tego samego dnia. Na cmentarz zabierzmy również produkt z kuchennej szafki, dzięki któremu zakupione przez nas znicze będą palić się jeszcze dłużej.
Zbliża się Wszystkich Świętych. Wielu Polaków ruszy wtedy na groby swoich bliskich. Aby uczcić ich pamięć, będą kłaść przy nich wieńce i znicze. Wszystkim zależy, by świece paliły się jak najdłużej. Okazuje się, że jest bardzo prosty sposób na przedłużenie czasu palenia się znicza. Jak wybrać znicz na grób, który będzie długo się palił bez kopcenia? Co wpływa na długość palenia się zniczy? Znaczenie ma nie tylko wielkość znicza, ale sam wsad oraz knot.