Kret

nornice
20.09.2023 14:08 Nornice ich nie znoszą. Włóż do tuneli, a szybko wyniosą się z ogrodu

W ogrodzie możemy spotkać się z różnymi szkodnikami. Spore straty mogą wyrządzić mszyce, przędziorki, ale również krety i nornice. Te ostatnie mogą podjadać korzonki, zrywać korę z drzew i doszczętnie niszczyć plony. Jak się ich pozbyć?Nornice możemy pomylić z innymi szkodnikami buszującymi w naszym ogrodzie. Jak je rozpoznać? Wyjaśniamy poniżej.

Jak pozbyć się kretów z ogrodu?
30.08.2023 17:56 Krety unikają jej jak ognia. Posadź w ogrodzie, a uciekną z prędkością światła

Krety są niezwykle trudnym przeciwnikiem, chociaż ich niewinny wygląd wcale na to nie wskazuje. Jak pozbyć się kretów z ogrodu? Istnieje wiele różnych sposobów na odstraszenie szkodnika, a niżej zajmiemy się jednym z najlepszych. Oczywiście można skorzystać z pomocy chemicznych środków, te jednak często są nie tylko szkodliwe dla środowiska i nas samych, ale dodatkowo też drogie. Metoda opisana poniżej jest w 100% naturalna i tania.

Sposób na krety
24.07.2023 13:36 Krety dalej nie dają spokoju? Wciśnij w ich jamy, uciekną w moment

Znacie sprawdzony sposób na krety? Pewnie stosujecie chemiczne środki do odstraszania tego szkodnika. Tylko czy naprawdę jest to konieczne? Zobaczcie, jaki ekologiczny, domowy sposób na krety znaleźliśmy w Internecie. Będziecie zaskoczeni jak łatwo można wypędzić kreta z ogrodu.

Sposób na krety
07.07.2023 11:22 Żaden kret nie przejdzie. Wystarczy wkopać ją w ogródek

Krety w wielu ogrodach pojawiają się już w pierwszych tygodniach wiosny. Istnieje wiele sposobów na krety. Jednak co zrobić, jeśli szkodnik ciągle do nas wracają? Wystarczy jeden sprytny trik na pozbycie się kreta z ogrodu, który działa za każdym razem. 

pozbyć się kreta
07.06.2023 16:29 Żaden kret z tym nie wygra. Metoda radzi sobie z nimi w chwilę

Niepozorny i dla niektórych uroczy kret może spustoszyć nasz ogród. Nieestetyczne kopce niszczą trawnik, a jego podziemne tunele mogą wpływać na strukturę całego naszego ogrodu. Jak możemy pozbyć się kreta z ogrodu? Jest na to jeden prosty sposób.

Kopiec kreta
11.05.2023 11:25 Największy przeciwnik kretów. Wystarczy wlać go do kopca, zwierzęta uciekają od razu

Ludzie kochający swoje ogródki nie tolerują kretów i pojawiających się przez nich kopców. Małe górki usypanej ziemi są nieestetyczne, dodatkowo kret podczas poszukiwania owadów do jedzenia, nie zwraca uwagi na przeszkody znajdujące się na jego trasie. Przez to niszczy cenne rośliny ogrodowe. Mimo wszystko są sposoby, dzięki którym można przepędzić kreta ze swojego ogrodu.  

Kret
06.04.2023 11:03 Potężna zapora, przez którą żaden kret nie przejdzie. Wystarczy wkopać ją w ogródek

Krety, to często nieproszeni goście w ogrodzie. Warto znać sprytny patent, na pozbycie się ich z naszego zielonego zakątka. W taki sposób, aby mieć pewność, że zwierzęta te będą trzymały się z daleka od naszego ogrodu.

Kretowiska w ogrodzie
06.03.2023 16:41 Rozgnieć, wymieszaj z olejem i wlej do kopca kreta. Od razu ucieknie ze swoich nor

Większość posiadaczy ogródka nie toleruje na nim kretów i pojawiających się przez nich kopców. Małe górki usypanej ziemi są nieestetyczne, dodatkowo kret podczas poszukiwania owadów do jedzenia, nie zwraca uwagi na przeszkody znajdujące się na jego trasie. W efekcie niszczy cenne rośliny ogrodowe. Na szczęście są sposoby, dzięki którym można przepędzić kreta ze swojego ogrodu. 

Kret na powierzchni
18.02.2023 13:40 Ta mieszanka odstrasza krety najlepiej na świecie. Wlej ją do kopca, przepędzisz je na dobre

Mimo że sympatyczny z wyglądu, kret nie zawsze jest mile widziany w naszym ogrodzie. Tworzone przez niego kopce nie wyglądają estetycznie, a do tego niszczą korzonki roślin. Mamy jednak kilka sposobów, które bez szkody dla zwierzęcia sprawią, że stworzenia te zaczną omijać nasze zielone kąciki szerokim łukiem.

Kret
05.05.2022 12:14 Prosty sposób na kreta. Jak pozbyć się nieproszonych gości z ogrodu?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim coraz częściej decydujemy się na różne prace w naszym ogrodzie. Niestety, czasami na naszej działce pojawi się nieproszony gość, któremu daleko do sympatycznej postaci z bajki. Jak skutecznie pozbyć się kreta?Rozkopane w ziemi tunele i kretowiska nie należą do przyjemnych i cieszących oczy widoków w wypielęgnowanym ogrodzie. Przedstawiamy kilka prostych trików, które w nieinwazyjny sposób pomogą ci pozbyć się kreta z twojej działki.