Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Pielęgnacja

Pielęgnacja

Szereg czynności mających na celu utrzymanie czegoś w dobrym stanie i przedłużenie okresu jego prawidłowego funkcjonowania.

jak pozbyć się zmarszczek?
10.11.2023 16:25 Kosztuje grosze, a działa na zmarszczki lepiej niż drogi krem

Gładka skóra bez zmarszczek to nie lada wyzwanie. Wiele preparatów z drogerii obiecuje fantastyczne efekty, a w rzeczywistości nie działa najlepiej. Jednak na zmarszczki jest jeden sprawdzony sposób.O cerę musimy dbać przez cały rok, jednak teraz jesienią i zimą jest bardziej wrażliwa. Właśnie dlatego warto sięgnąć po jeden produkt, o którym wiele osób zapomniało.

Gotowanie ziemniaków
07.02.2023 15:20 Przenigdy nie wylewaj wody po ziemniakach. Niebywałe, jaka jest cenna

Któż z nas nie wylewał wody po gotujących się ziemniakach? Każdy z nas! Jak się jednak okazuje, element ten może zostać wykorzystany w kilku praktycznych rzeczach. Opowiemy Wam, do czego można wykorzystać wodę po ugotowanych ziemniakach.

Czym nawozic rośliny?
11.01.2023 11:32 Zapomnij o sklepowych nawozach, ten naturalny produkt jest sto razy lepszy. Działa natychmiast, używały go nasze babcie

Babcine sposoby na pielęgnacje kwiatów są sprawdzone, tanie i niezwykle skuteczne. Warto przekonać się o tym w rzeczywistości, szczególnie jeśli potrzebujemy do tego domowych produktów, które kosztują grosze.Jednym z takich zbawiennych dla roślin składników są drożdże piekarnicze. Okazuje się, że mają genialny wpływ zarówno na organizm człowieka, jak i kwiaty. Co więcej, są znacznie tańsze niż gotowe nawozy, a nierzadko sprawdzają się znacznie lepiej.

Jak usunąć wilgoć z szafki z ubraniami?
10.01.2023 13:41 Dlaczego warto włożyć do szafy z ubraniami kawałek szkolnej kredy? Zrób to, szybko sobie podziękujesz

Szafa z ubraniami stanowi nieodłączny element praktycznie każdego domu czy mieszkania, dlatego poniższy problem może dotyczyć niemal każdego. Kawałek zwykłej kredy, jaką pisze się po szkolnej tablicy, może bardzo korzystnie wpłynąć na warunki, w jakich przechowujesz swoje koszule, kurtki czy bluzy. Kreda do pisania oraz duża szafa z ubraniami mają ze sobą o wiele więcej wspólnego, niż mogłoby się z samego początku wydawać. Można nią bowiem wyeliminować poważny problem, który mocno przeszkadza w codziennym życiu.

Jak usunąć zacieki z wanny?
03.01.2023 13:49 Domowy środek na żółte zacieki w wannie z soli i terpentyny. Jest tani i skuteczny

Dla wielu osób łazienka jest bardzo ważnym miejscem, dlatego nikogo nie powinna dziwić chęć utrzymania jej w jak największej czystości. Mimo wszystko codzienne korzystanie z tego pomieszczenia generuje zabrudzenia - jednymi z najbardziej irytujących są zacieki i smugi na wannie lub brodziku. Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać Wam, jak zrobić domowy środek, który upora się z nimi w kilka chwil. Usuwanie zacieków z wanny zwykle zaczyna się od kupna chemii w specjalistycznych sklepach. Niestety dzisiejsze ceny skutecznie odpychają klientów od wycieczek do sklepów. Na szczęście z pomocą przychodzą ekologiczne rozwiązania, które są nie tylko tanie, lecz również skuteczne.

Bluszcz
21.03.2022 22:27 Bluszcz - jak go hodować?

Bluszcz jest wyjątkowy - przyzna to każdy miłośnik roślin. Możemy się nim cieszyć cały rok, ponieważ o każdej porze ma zielone pędy. Dzięki temu stał się symbolem wiecznego życia, a także nadziei.Inaczej nazywany jest Hederą. Miejsca jego występowania to głównie Europa, Azja i północna Afryka. Co ciekawe, jego walory estetyczne doceniano już w średniowieczu. W Polsce możemy znaleźć go na przykład w Zamku Królewskim w Krakowie.

Fotel tapicerowany
21.03.2022 22:25 W jaki sposób pielęgnować meble tapicerowane?

Meble tapicerowane cieszą się niesłabnącą popularnością, a producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to nowych wzorów, wypróbowując nietuzinkowe rozwiązania i łącząc ze sobą różne style. Tkaniny służące za tapicerkę wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji, aby jak najdłużej zachowały swoje walory estetyczne oraz komfort użytkowania.