Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Ogród i taras > Tym radził nawozić ogórki śp. Grzegorz Majda. Plony są większe
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 31.03.2024 16:46

Tym radził nawozić ogórki śp. Grzegorz Majda. Plony są większe

Grzegorz Majda, krzak ogórków
Fot. Youtube/@ZielonePogotowie

Grzegorz Majda był ogrodnikiem, który swoimi bezcennymi poradami dotyczącymi upraw dzielił się w sieci. Nieco ponad tydzień temu media obiegła przykra wiadomość o jego śmierci. Fanom trudno jest pogodzić się z odejściem autorytetu, jednak dalej jest obecny w ich życiu za sprawą materiałów na YouTubie, które po sobie pozostawił.

Śp. Grzegorz Majda miał ogromną wiedzę dotyczącą pielęgnacji roślin. Jego sposób na nawożenie ogórków był szczególnie popularny wśród fanów, którzy mogli cieszyć się większymi niż kiedykolwiek plonami tego smakowitego warzywa. Sprawdź koniecznie, jakimi wskazówkami dzielił się legendarny ogrodnik.

Grzegorz Majda jest autorytetem dla ogrodników

Grzegorz Majda był doskonale znany w środowisku internetowych ogrodników. Informacja o śmierci 64-letniego mężczyzny, który rozpoczynał każdy swój filmik od charakterystycznego “No, dzień dobry", gruchnęła 22 marca. Córka ogrodnika pożegnała ojca jedynie dwoma krótkimi słowami: “Żegnaj, tato…”. Opublikowała za to poruszający filmik, który mówił dużo więcej. Zostały w nim zamieszczone kadry, które doskonale obrazowały pasję pana Grzegorza do ogrodnictwa. Dzięki jego wskazówkom i poradom, które regularnie ukazywały się na łamach kanału “Zielone Pogotowie” na YouTube, społeczność internautów mogła rozwijać swoje zamiłowanie do roślin i obdarzać je kompleksową opieką.

Choć Grzegorz Majda zmarł nieco ponad tydzień przed Wielkanocą, pozostawił po sobie obszerną spuściznę w postaci materiałów wideo. Internauci głodni wiedzy wciąż mogą czerpać ją z filmików ogrodnika. Wśród najpopularniejszych materiałów znajduje się m.in. ten, który dotyczy nawożenia ogórków. Okazuje się, że istnieje genialny sposób na pielęgnację krzewu tego warzywa, dzięki któremu ten wyda więcej plonów. Jakim patentem podzielił się śp. Grzegorz Majda?

Internauci dalej korzystają z wiedzy zawartej na filmikach Grzegorza Majdy

Na kanale “Zielone Pogotowie”, który Grzegorz Majda prowadził razem ze swoją córką, znajdują się materiały w tematyce uprawy ogrodu. Znajdziemy tam odpowiedzi na pytania, które dotyczą rozmnażania, siania, sadzenia oraz dbania o rośliny. Mężczyzna często uczył swoją widownię rozmaitych trików, które zwiększają plony, a także wspomagają wzrost zieleni. Jednym z filmików, który cieszył się szczególną popularnością, był ten, który dotyczy nawożenia ogórków.

Ogórki to jedne z najpopularniejszych warzyw, które znajdują się w ogrodach milionów Polaków. Uprawiając je, należy pamiętać przede wszystkim o regularnym i obfitym podlewaniu. Jest ono szczególnie istotne w okresie wegetacji, a także podczas upałów. Aby mieć pewność, że krzewy ogórkowe zaowocują, należy je również nawozić. Ten zabieg znacząco wpływa na ilość plonów. Jeśli chcemy się więc cieszyć licznymi, pysznymi ogórkami, warto zastosować sposób śp. Grzegorza Majdy, który jak nikt znał się na pielęgnacji tych warzyw.

Projekt bez nazwy (84).png
Czym nawozić ogórki? Fot. Canva/ULADZIMIR CYARGEENKA

Sposób Grzegorza Majdy na ogromne i liczne ogórki

Grzegorz Majda posiadał w swoim ogrodzie mnóstwo różnorodnych warzyw i owoców. Każde z nich wydawało ogromny plon, dzięki sprawdzonym trikom właściciela kanału “Zielona Pogotowie”. Jedną z roślin, o której ogrodnik opowiadał szczególnie dużo, były ogórki. Choć pielęgnacja tego warzywa nie jest skomplikowana, przy uprawie warto pamiętać o kilku istotnych szczegółach. 

Ogóreczek musimy patrzeć, jak nam zależy na owocach, a zależy nam tylko na owocach przy ogórku, żeby te liście były w miarę ciemne. Wtedy ten ogórek utrzyma więcej owoców. Jeżeli bardziej będą blade, żółte, tym ten ogórek na swojej łodydze utrzyma mniej owoców – tłumaczył Grzegorz Majda.

By mieć pewność, że krzak ogórka będzie czerpał dostateczną ilość minerałów niezbędnych do wzrostu i wydania obfitych plonów, warto go nawozić. Grzegorz Majda opowiedział, jakiego rodzaju środki sprawdzą się przy tym najlepiej.

Warto to zasilać jakimiś gnojówkami, zwłaszcza z pokrzywy albo jakimś nawozem mineralnym zawierającym azot, żeby te owoce nam się tworzyły i zawiązały. W innym przypadku one będą opadać albo będą bardzo małe ilości – ostrzegał ogrodnik.

Dzięki temu prostemu trickowi możemy mieć pewność, że ogórek wyda mnóstwo dorodnych plonów.

Projekt bez nazwy (86).png
Jak nawozić ogórki? Fot. Youtube.com/@ZielonePogotowie
Projekt bez nazwy (85).png
Jak nawozić ogórki? Fot. Youtube.com/@ZielonePogotowie

ZOBACZ TEŻ: