Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Wlej do pralki i wypierz firanki. Nie będą wymagały prasowania
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 21.02.2024 19:05

Wlej do pralki i wypierz firanki. Nie będą wymagały prasowania

jak prać firany
canva/pixelshot, canva/sefa ozel

Na zewnątrz dni są coraz dłuższe, a słońce częściej wychodzi zza chmur. To znak dla wielu osób na pierwsze mycie okien w tym roku. W czasie czyszczenia szyb nie zapominajmy o firankach.

Wyprane firanki dają nam wrażenie bardziej schludnego i dużo czystszego wnętrza. Jednak co zrobić, żeby po praniu nie męczyć się z prasowaniem? Jest na to jeden prosty sposób. Koniecznie przetestuj ten trik.

Nie zapominaj o firankach

Mycie okien to na wiosnę to jedno. Po porządnym wyczyszczeniu szyb powinniśmy zabrać się za pranie firanek. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo może zmienić porządne czyszczenie zasłon.

Na firankach osadza się brud i kurz, nawet jeśli z pozoru wydają się czyste. Właśnie dlatego w czasie mycia okien warto od razu zdjąć zasłony i dobrze je wyprać. Jednak czy możemy coś zrobić, żeby potem nie trzeba było ich prasować?

Zdecydowanie prasowanie firanek to jeden z mniej przyjemnych obowiązków domowych. Musimy uważać na delikatny materiał, który łatwo zniszczyć. Na szczęście jest prosty sposób, który pozwoli wyjąć niepomięte zasłony z bębna pralki. Tego produktu używasz codziennie.

jak prać firany
Canva / bowonpat

Jak prać firanki?

Firanki należy prać na delikatnym programie. Znaczenie ma również temperatura. Zasłony zawsze pierzemy w niskie temperaturze maksymalnie 30 stopni. Nie należy do bębna wrzucać innych ubrań.

Po praniu nie będziemy męczyć się z prasowaniem, jeśli dodamy do bębna zakrętkę odżywki do włosów. Dzięki temu z pralki wyciągniemy idealnie wyprane zasłony bez zagnieceń. Jak często powinniśmy je prać?

Jak często prać firanki?

Firanki zwykle pierzem przy okazji mycia okien. To błąd, ponieważ zasłony potrzebują naszej uwagi znacznie częściej. Należy wrzucić je do pralki do około 2 miesiące. Inaczej zaczynają szarzeć.

Firanki rzucają się w oczy i kiedy są brudne, możemy mieć wrażenie, że całe pomieszczenie wygląda nieestetycznie. Jeśli często tak ci się wydaje, zastanów się, kiedy ostatnio prałeś firanki.

jak prać firany
Canva / Katarzyna Bialasiewicz, Getty Images Pro

Zobacz także: