Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Włóż jajka do folii aluminiowej. Genialne efekty
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 05.03.2024 08:08

Włóż jajka do folii aluminiowej. Genialne efekty

pisanki
Fot. YouTube/SOS Kuchnia

Już niedługo czekają na święta Wielkanocne. Jedną z dobrze znanych i uwielbianych zwłaszcza przez dzieci tradycji, jest malowanie pisanek. Jak uzyskać niezwykłe jajka w prosty sposób?

Jest wiele ciekawych metod barwienia skorupek jajek. Jedną z nich może być farbowanie jajek za pomocą łupin od cebuli. Sprawdź, jak nadać pisanką unikatowy wygląd w nietypowy sposób.

Nietypowy sposób barwienia pisanek

Możliwości zdobienia pisanek jest naprawdę sporo. Jedną z tradycyjnych metod jest użycie do farbowania buraków, czy łupin cebuli. Czasem używamy też plastikowych naklejek, które można kupić w sklepie.

Wiele tradycyjnych metod na zdobienie jajek już nas nudzi. Jest jednak jeden ciekawy sposób na zabarwienie jajek w naprawdę niezwykły sposób. Będą do tego potrzebne barwniki spożywcze.

Do zabarwienia pisanek będziemy potrzebować jeszcze watę oraz folię aluminiową. Wzory najlepiej wychodzą na jajkach jasnych, dlatego właśnie takie najlepiej wybrać na tegoroczne pisanki.

pisanki
YouTube / SOS Kuchnia

Jak zabarwić jajka?

Do zrobienia pisanek potrzebne będą surowe jajka. W miseczkach przygotowujemy różne barwniki spożywcze. Rozkładamy fragment waty, w który za chwilę będziemy owijać jajko. Teraz możemy przygotować wzory.

Watę malujemy różnymi kolorami barwników, a następnie owijamy nią jajko. Kolejnym krokiem będzie zawinięcie całości w folię aluminiową. Tak przygotowane jajka teraz wsadzamy do wody.

Niezwykłe pisanki w kilka minut

Wcześniej przygotowane jajka w folii aluminiowej wsadzamy do garnka z wodą i gotujemy na twardo. Po ugotowaniu odcedzamy je i schładzamy pod strumieniem zimnej wody. Teraz możemy przejść do zdejmowania folii.

Po zdjęciu folii i waty naszym oczom ukażą się niezwykłe kolorowe wzory. Takich pisanek będą zazdrościć wszyscy. Jajka będą wyglądać jak pokryte kolorowym marmurem.

pisanki
YouTube / SOS Kuchnia

Zdjęcia pochodzą z kanału “SOS Kuchnia” na YouTube.

Zobacz także: