Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Gdy na zewnątrz mróz, do kieszeni zawsze chowam kulkę folii aluminiowej. Jest wybawieniem
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 09.12.2023 14:43

Gdy na zewnątrz mróz, do kieszeni zawsze chowam kulkę folii aluminiowej. Jest wybawieniem

elektryzujące się włosy
canva/Mirida, shutter/Cristina Nakamura

Folia aluminiowa jest niezwykle przydatnym produktem kuchennym. Wykorzystujemy ją do przechowywania dań i pieczenia. Folia przyda się również latem, by zasłonić okna, kiedy w domu panuje nieznośny ukrop. 

Folię aluminiową wykorzystuję również zimą. Gdy jest mróz, do kieszeni płaszcza chowam przygotowaną wcześniej kulkę. O tej porze roku jest wybawieniem!

Dlaczego włosy elektryzują się zimą?

Zimą nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez ciepłego szalika, rękawiczek i czapki. I tu niestety pojawia się problem. Przez pocieranie włosów o szorstki, ciepły materiał, nasze kosmyki ulegają naelektryzowaniu. Dotyczy to głównie przesuszonych i zniszczonych prostowaniem i suszeniem pasm.

Elektryzujące się włosy wyglądają bardzo źle. Puszą się i nie możemy przywrócić im normalnego stanu. Nie możemy jednak zrezygnować z szalika, czy nakrycia głowy, ponieważ za chwilę to odchorujemy. Jak zatem pozbyć się problemu? 

elektryzujące się włosy.jpg
canva/stock-studio

Kulka folii aluminiowej działa cuda

Zimą zawsze mam pod ręką niewielką kulkę folii aluminiowej. Przydaje się zawsze wtedy, gdy chodzę w czapce. Włosy rozczesuję, a następnie pocieram je folią z góry na dół. 

W ten sposób skutecznie przywracam im blask. Dzięki jonizacji z folii włosy przestają się puszyć i elektryzować, a moja fryzura wygląda tak, jakbym nie zakładała czapki. Patent naprawdę działa i polecam go każdej kobiecie.

Co zrobić, by włosy mniej się puszyły?

Zimą warto stosować odżywki nawilżające, a także olejki, np. arganowy, czy oliwkowy. Olejki nie dość, że wzmocnią i nawilżą włosy, to jeszcze skutecznie zmniejszą ich elektryzowanie pod czapką.

W tym czasie zrezygnuj z preparatów, które w składzie zawierają alkohol i glicerynę. Te produkty dodatkowo wysuszają włosy, przez co stają się bardziej podatne na uszkodzenia i puszenie.

elektryzujące się włosy.jpg
canva/Prostock-Studio

Zobacz także: