Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Włóż kartkę papieru w drzwi lodówki i zamknij. Mega patent
Kamil Świętek
Kamil Świętek 11.02.2024 15:49

Włóż kartkę papieru w drzwi lodówki i zamknij. Mega patent

Szczelność lodówki
Canva/Kerkez, Getty Images Pro; Instagram/1_minutodeideas

Czy wiecie, jak poprawnie dbać o szczelność lodówki? Pewnie w ogóle się nad tym nie zastanawialiście. Tymczasem okazuje się, że przez wysłużenie, lodówka może znacznie gorzej zatrzymywać temperaturę, niż robiła to jeszcze kilka lat temu.

Aby dowiedzieć się, czy wasza lodówka również cierpi na przypadłość nieszczelności, polecamy przeprowadzić prosty test na szczelność lodówki, który zaprezentujemy wam w poniższym artykule. Będziecie zdziwieni, jakie to proste.

Dlaczego szczelność lodówki jest tak istotna?

Dbanie o dobrą kondycję urządzenia to nie tylko poprawne jego funkcjonowanie, ale również jak się okazuje spore oszczędności. W końcu nie bez przyczyny kupujemy do domu najchętniej sprzęt energooszczędny.

Tymczasem nieszczelność lodówki przyczynia się do znacznego wzrostu pobieranej przez urządzenie energii. Mało tego, kiepska szczelność lodówki może powodować szybsze psucie się naszej żywności, co ponownie naraża nas na koszty.

Na szczęście istnieje prosty sposób na to, jak sprawdzić szczelność lodówki w domowym zaciszu. Będziecie zdziwieni jakie to proste. Dosłownie kilkusekundowa „zabawa” pozwoli wam uniknąć dodatkowych kosztów użytkowania sprzętu kuchennego.

Szczelność lodówki.jpg
Canva/Curtis Adams, Pexels

Jak sprawdzić szczelność lodówki?

Skoro wiecie już, że dbałość o możliwie najwyższą szczelność lodówki jest kluczowa dla minimalizacji kosztów oraz wydłużenia przydatności do spożycia produktów, pora przedstawić wam patent na to, jak sprawdzić szczelność lodówki w domowym zaciszu.

Wszystko, czego potrzebujecie, to kartki papieru. Wystarczy otworzyć lodówkę, włożyć kartkę papieru między drzwi lodówki i zamknąć je. Jeśli z łatwością wyciągniecie kartkę z zamkniętych drzwi lodówki, to bardzo źle. Oznacza to, że szczelność lodówki pozostawia wiele do życzenia.

Jeśli jednak kartka będzie stawiała pewien opór, a pozostawiona w drzwiach utrzyma się przez kilka sekund, możecie być pewni, że szczelność lodówki jest na najwyższym poziomie.

Jak zwiększyć szczelność lodówki?

Powyższy patent zaproponowany na Instagramie użytkownika 1_minutodeideas to najbardziej skuteczny sposób na szybkie sprawdzenie szczelności lodówki. Co jednak zrobić, aby doraźnie naprawić urządzenie, jeśli jego szczelność pozostawia wiele do życzenia?

Możemy pokusić się między innymi o umycie uszczelek z zalegającego brudu. Zwiększyć szczelność lodówki może również zaprezentowany na poniższym, krótkim filmiku trik z kierowaniem strumienia ciepłego powietrza z suszarki do włosów wprost na uszczelkę lodówki, co ma za zadanie przywrócić ją do pierwotnej elastyczności.

Jak widzicie, warto sprawdzić szczelność lodówki, aby mieć pewność, że urządzenie działa w pełni poprawnie, a przechowywane w nim produkty spożywcze zachowają pełnię wartości odżywczych na długi czas.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z Instagrama użytkownika 1_minutodeideas

ZOBACZ TAKŻE: