Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Łączę z wodą i czyszczę kabinę prysznicową. Pleśń i kamień nie mają szans
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 27.02.2024 18:24

Łączę z wodą i czyszczę kabinę prysznicową. Pleśń i kamień nie mają szans

czyszczenie kabiny prysznicowej
YouTube/Clean That Up

Kabiny prysznicowe mają wiele zalet, zajmują o wiele mniej miejsca niż wanna i wyglądają bardzo estetycznie. Niestety utrzymanie ich w czystości sprawia problemy, o czym przekonałam się na własnej skórze. Aż mnie ciarki przychodzą gdy przypomnę sobie o tych wszystkich zakamarkach, w których osiada się brud, kamień, a nawet pleśń…

Długo nie wiedziałam, jak odpowiednio zatroszczyć się o ten element łazienki, jednak z pomocą przyszła moja mama. Moja kabina prysznicowa wygląda jak nowa, a wszystkie koleżanki pytają, jak udało mi się ją doczyścić.

Czyszczenie kabiny prysznicowej od zawsze sprawiało mi nie lada kłopot

Kiedy urządzałam łazienkę, wahałam się pomiędzy zakupem wanny a kabiny prysznicowej. Od zawsze byłam zwolenniczką długich i odprężających kąpieli, jednak niewielka przestrzeń skłoniła mnie do zakupu tradycyjnej kabiny prysznicowej. 

Nie tylko zajmuje ona o wiele mniej miejsca, ale jest również bardziej efektywna pod względem zużycia wody. Mój domowy budżet miał szansę, by odetchnąć, a ja cieszyłam się estetycznym wyglądem łazienki. Niestety do czasu…

Bardzo szybko okazało się, że moja jasna kabina prysznicowa ze szklanymi drzwiami nie jest tak prosta w utrzymaniu, jak mi się wydawało. W fugach oraz licznych zakamarkach zaczął gromadzić się bród i pleśń, a na szybie osiadł się kamień. Próbowałam wyszorować nieczystości środkami chemicznymi, ale ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. 

W dodatku gryzący zapach skutecznie zniechęcał mnie do zabrania się za porządki w łazience. Zaczęłam żałować, że w ogóle zdecydowałam się na zakup kabiny prysznicowej, jednak niespodziewanie z pomocą przyszła moja mama.

czyszczenie kabiny prysznicowej.jpg
canva/Valerij Honcharuk

Mama zdradziła mi świetny patent na usunięcie z kabiny prysznicowej kamienia i pleśni

Po tym, jak moja mama pierwszy raz odwiedziła mnie po remoncie łazienki, aż złapała się za głowę. Minęło ledwo kilka miesięcy, a szyby w kabinie prysznicowej z przezroczystych i błyszczących zrobiły się niemal matowe od kamienia. 

Czystość w środku również pozostawiała wiele do życzenia, ponieważ nie mogłam poradzić sobie z pleśnią, która wżarła się w fugi. Po tym, jak wytłumaczyłam mamie, że środki chemiczne zawiodły, ona podzieliła się ze mną swoją sprawdzoną metodą na usunięcie z kabiny prysznicowej wszelkich nieczystości. 

Zgodnie z jej wskazówkami, przy następnej wizycie w hipermarkecie zaopatrzyłam się w najprostszą, plastikową butelkę ze spryskiwaczem, ocet, sodę i wodę utlenioną. Efekty, które uzyskałam dzięki tym domowym produktom, przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej. Efekt Cię zachwyci

Moja mama zdradziła mi kilka prostych, domowych sposobów na dokładne czyszczenie kabiny prysznicowej. Pierwszym z nich jest zmieszanie wody i octu w proporcjach 1:1. Tak przygotowana miksturę przelałam do buteleczki ze spryskiwaczem, a następnie rozpyliłam na szklane drzwi kabiny, gdzie kamień był najtrudniejszy do usunięcia. 

Wystarczyło pozostawić specyfik na 15 minut, a następnie zmyć za pomocą szmatki i opłukać wodą. Szkło błyszczało się jak nowe!

Z pleśnią i zabrudzeniami w trudno dostępnych zakamarkach oraz fugach poradziłam sobie w następujący sposób: sodę wsypałam do miseczki, a następnie dodałam do niej kapkę wody, tak, by po wymieszaniu powstała gęsta pasta. 

Nałożyłam ją na nieczystości, a po ok. 15 minutach polałam sekretnym składnikiem, czyli wodą utlenioną. Pleść i brud nie miały żadnych szans, a wszystko odbyło się bez porażającego zapachu środków chemicznych, który wcześniej dusił mnie w płucach.

Od teraz możesz być pewny, że i Twoja kabina prysznicowa będzie czysta i lśniąca!

czyszczenie kabiny prysznicowej.jpg
canva/Max Rahubovskiy z Pexels

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Clean That Up” na YouTube.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: