Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Zalewam octem i odstawiam na noc. Najlepszy patent na niskie ciśnienie pod prysznicem
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 14.11.2023 16:27

Zalewam octem i odstawiam na noc. Najlepszy patent na niskie ciśnienie pod prysznicem

Kamień
Archiwum prywatne

Łazienkę sprzątamy naprawdę często. Czasem pobieżne porządki w tym pomieszczeniu robimy co kilka dni. Jednak są takie miejsca, o których nagminnie zapominamy. Między innymi jest to słuchawka od prysznica, na której z czasem pojawia się kamień.

Mało kto wie, ale słuchawkę od prysznica też powinniśmy myć. Jak często należy to robić i w jaki sposób pozbyć się kamienia? Mam na to prosty tik.

Jak często myć słuchawkę prysznicową?

Słuchawka prysznicowa z pozoru cały czas jest czysta. W końcu to właśnie z niej leci woda. Jednak z czasem może się na niej gromadzić kamień, który wpływa na jej pracę. Słuchawka przestaje działać prawidłowo.

Zwykle o tym, że na słuchawce pojawił się kamień, świadczy nieregularny strumień wody. Czasem woda pryska na boki, a z niektórych otworów w ogóle nie wypływa. Co możemy zrobić w takiej sytuacji?

Jeśli zauważamy nieprawidłową pracę słuchawki prysznicowej, to znak, że czas ją porządnie wyczyścić. Jak zrobić to bez szorowania? Wystarczy jeden produkt z kuchennej szafki. Słuchawka będzie jak nowa.

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Kamień na słuchawce prysznicowej utrudnia przepływ wody. Gromadzony przez miesiące, a czas nawet lata, może prowadzić do całkowitego zatkania niektórych dziurek. Jak możemy go usunąć?

Mam prosty sposób na pozbycie się kamienia ze słuchawki prysznicowej. Wystarczy zwykły ocet spirytusowy. Rozpuszcza osady nieorganicznie i świetnie sprawdzi się, kiedy kamień zaczyna zalegać na słuchawce.

W pierwszej kolejności musimy odkręcić słuchawkę od węża. Następnie warto sprawdzić uszczelkę i wyjąć filtr, jeśli nasza słuchawka go ma. Dopiero teraz możemy przejść do czyszczenia jej z kamienia.

Tak usuniesz kamień ze słuchawki prysznicowej

Kamień usuniemy przy użyciu octu. Wystarczy przygotować roztwór octu z wodą w proporcji 1:1. Napełniamy nim miskę, a następnie umieszczamy w niej słuchawkę i zostawiamy na kilka godzin.

Po tym czasie możemy wyjąć słuchawkę i jeszcze doczyścić otwory przy pomocy zwykłych wykałaczek. Będzie działać jak nowa.

Zobacz też: