Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Zapomnij o czyszczeniu pralki octem. Jest lepszy sposób
Kamil Świętek
Kamil Świętek 25.02.2024 16:15

Zapomnij o czyszczeniu pralki octem. Jest lepszy sposób

Jak wyczyścić pralkę?
Screen z materiału YouTube na kanale Pan The Organizer

Czyszczenie pralki zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Trudne do wyczyszczenia urządzenia sprawia kłopoty nawet doświadczonym gospodarzom i gospodyniom domowym. Tymczasem okazuje się, że można to zrobić w łatwy i przyjemny sposób.

Niezbędna jest do tego jednak wiedza, jak wyczyścić pralkę. Z pomocą przychodzą sprawdzone porady, które już nie raz ułatwiały nam życie. Koniecznie sprawdźcie, czy i tym razem zdadzą egzamin.

Jak często czyścić pralkę?

Z niewiadomych przyczyn wiele osób twierdzi, że jeśli pralka pierze nasze ubrania, to w zasadzie czyści się sama. Mało tego. Sporo osób nie wie, jak wyczyścić pralkę i jak często należy to robić.

Tymczasem konserwacja pralki jest niezbędna, jeśli chcemy cieszyć się czystym i pięknie pachnącym praniem. W końcu brud, który przez miesiące zalegał w okolicy uszczelek, może przeniknąć do naszego prania, a tego przecież nie chcemy.

Co ważne, pralkę należy czyścić minimum raz na pół roku. Można robić to oczywiście częściej, jeśli sytuacja tego wymaga.

Jak wyczyścić pralkę 2.jpg
Canva/Sergiy Akhundov, Getty Images

Jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie?

Czy istnieje sprawdzony patent na to, jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie? Oczywiście, że tak. Jedyne, czego będziemy potrzebować, to jednej cytryny, nieco pasty do zębów, octu i sody oczyszczonej.

Cytrynę kroimy na pół i wyciskamy na nią pastę do zębów. Następnie wrzucamy ją do bębna pralki i dodatkowo wyciskamy nieco pasty na wewnętrzną stronę drzwiczek pralki.

Teraz odginamy uszczelkę i wsypujemy tam nieco sody oczyszczonej i zalewamy ją octem. Pozostało nastawić pranie na krótki program, a po nim spuścić resztę wody z dolnej części pralki.

Alternatywne sposoby na czyszczenie pralki

Istnieje jeszcze jeden sprawdzony sposób na to, jak wyczyścić pralkę. Okazuje się, że można to zrobić jeszcze szybciej, umieszczając w bębnie pralki trzy tabletki do zmywarki bez foliowych osłonek.

Jeśli nastawimy program prania na minimum 60 stopni, wówczas pralka będzie lśniła czystością bez wysiłku. Co ważne, po czyszczeniu pralki warto zostawić na kilka minut otwarte drzwiczki pralki, aby urządzenie dobrze wyschło.

Jak wyczyścić pralkę 3.jpg
Canva/lma_stock

Zdjęcie główne pochodzi z kanału YouTube o nazwie Pan The Organizer

ZOBACZ TAKŻE: