Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Zimą spryskuję tym czapkę. Irytujący problem już mnie nie dotyczy
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 08.12.2023 16:51

Zimą spryskuję tym czapkę. Irytujący problem już mnie nie dotyczy

czapka
shutter/Kreminska, shutter/Alliance Images

Zima to spore wyzwanie, szczególnie jeśli chcemy dobrze wyglądać. Niektórzy rezygnują z ciepłego nakrycia głowy, żeby zachować fryzurę w dobrym stanie. Jednak takie rozwiązanie może nas sporo kosztować.

Zimny wiatr i śnieg może sprawić, że szybko przemarzniemy. Od tego nie wiele brakuje do choroby. Dlatego, zamiast rezygnować z czapki, warto spryskać ją jednym preparatem. Dzięki temu nie popsuje fryzury.

Jak wybrać czapkę na zimę?

Czapka na zimę to naprawdę ważny dodatek. Bez niej nietrudno o przeziębienie. Jednak na czapkę warto popatrzeć też jak na dopełnienie stylizacji. Do wyboru mamy nie tylko dobrze znane nakrycia głowy z bawełny. Ciekawą opcją będą też wełniane kapelusze.

W czasie wybierania czapki powinniśmy zwrócić uwagę właśnie na materiał, z którego jest zrobiona. Czapki i kapelusze ze sztucznych materiałów nie będą grzać naszej głowy, kiedy na zewnątrz panuje chłód.

Noszenie czapki nie musi wiązać się z cały czas popsuta fryzurą. Jest prosty sposób, który sprawi, że nasze włosy będą cały czas w dobrym stanie, nawet po zdjęciu czapki. Jak zabezpieczyć się przed zniszczoną fryzurą?

czapki
Canva / Art Studio Images

Dzięki temu czapka nie zepsuje fryzury

Potargane od czapki włosy to zmora wielu z nas. Właśnie dlatego często rezygnujemy z ciepłego nakrycia głowy. Prosta mieszanka sprawi, że czapka nie będzie wpływała na stan naszych włosów.

Przed wyjściem z domu wystarczy spryskać czapkę mieszanką zrobioną z gliceryny, ulubionego olejku eterycznego, wody destylowanej i octu. Przygotowanie mikstury jest naprawdę proste.

Do buteleczki z atomizerem wlewamy 100 ml wody, dwie łyżeczki octu, kilka kropli olejku eterycznego i łyżkę gliceryny. Całość mieszam i spryskuje wewnętrzną stronę czapki. Dzięki temu nie będzie niszczyła fryzury. Co jeszcze pomoże utrzymać włosy w dobrym stanie?

Zadbaj o włosy zimą

Zimą musimy odpowiednio zadbać o też o same włosy. Warto w tym czasie stosować odpowiednio dobrane odżywki, które wzmocnią kosmyki i poprawia ich stan. Dobrym rozwiązaniem będą też odżywki bez spłukiwania.

Wiele pań ma też tendencję do zasypiania w mokrych włosach. To nie najlepsze rozwiązanie, które może prowadzić do niszczenia się włosów i chorób skóry głowy. Lepiej o tym pamiętać.

czapka
Canva / dimaberlinphotos

Zobacz także: