Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Wnętrza > Znalazł to w piwnicy 100-letniego domu. Wiesz co to jest? Będziesz zaskoczony
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 23.11.2023 09:14

Znalazł to w piwnicy 100-letniego domu. Wiesz co to jest? Będziesz zaskoczony

dom
Facebook / Newsner Polska

W starych domach możemy znaleźć naprawdę różne skarby. Wiele z nich już dawno poszło w zapomnienie. Często nie pamiętamy, do czego służyły. Czy wiesz, czym jest przedmiot ze zdjęcia?

Ten unikatowy przedmiot został znaleziony w piwnicy. Przed laty był kwintesencją ciekawego designu oraz funkcjonalności. Do czego służył?

Niezwykłe znaleziska w starych domach

Nasi dziadkowie i babcie mieli zwyczaj trzymania rzeczy na czarną godzinę. Wiele z nich lądowało w piwnicy, inne trafiał na strych. Nic dziwnego, że w czasie remontu możemy natknąć się w domach na nietypowe znaleziska.

W domach nie raz odkrywamy przedmioty sprzed lat. Czasem trafiamy na zabytkowe monety, które teraz są warte ogromne pieniądze lub pamiątki po bliskich. Jednak to nie wszystko, na co możemy trafić.

W jednym z domów mężczyzna natknął się pewien mężczyzna. Internauci w komentarzach przedstawiali swoje teorie na temat przedmiotu. Czy on jest i co ma wspólnego z żyletkami?

dom
Canva / berkay08

Zagadkowy przedmiot znaleziony w piwnicy

Przedmiot odnaleziony w piwnicy ma dwie szklane kulki na metalowym uchwycie. Czasem kulki były montowane na drewnie. Do czego służył przedmiot. Internauci mieli kilka teorii na jego temat:

- Grzechotka dla dziecka - twierdzi jedna z internautek.

- A może zapinka do firanek.

- Do nurkowania zatyczka do nosa - skomentował internauta. 

W rzeczywistości przedmiot miał inne zastosowanie. Wśród internautów znalazły się też osoby, które odgadły co to za przedmiot i do czego służył. Jaka była funkcja dwóch skalnych kulek?

Zabytkowa ostrzałka do żyletek

W rzeczywistości odnaleziony w piwnicy przedmiot to zabytkowa ostrzałka do żyletek. Służyła przed laty i to właśnie o szklane kulki ostrzono żyletki. Część internautów pamięta jeszcze ten przedmiot. 

- Tak, ostrzałka do żyletek - skomentowała Pani Małgorzata.

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „Newsner Polska” na platformie Facebook.

Zobacz także: