Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > Zrób tak z kratką od piekarnika. Mistrzowski sposób
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 26.02.2024 18:15

Zrób tak z kratką od piekarnika. Mistrzowski sposób

czyszczenie piekarnika
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Czyszczenie piekarnika to spore wyzwanie. Nie tylko musimy poradzić sobie z wnętrzem urządzenia, ale też z blaszką i rusztem. To właśnie te dwa elementy stanowią często największe wyzwanie.

Jest prosty sposób na czyszczenie rusztu. Potrzebne środki na pewno masz w domu. Przetestuj ten prosty trik na czyszczenie piekarnika.

Jak utrzymać blaszki i ruszt w dobrym stanie?

Obowiązkowym wyposażeniem każdego piekarnika jest blaszka i ruszt. Bez niej ciężko byłoby używać urządzenia. Jednak czyszczenie tych elementów często jest dla nas wyzwaniem.

W miarę możliwości blaszkę możemy zabezpieczyć przy użyciu papieru do pieczenia. Trudniej ochronić przed zabrudzeniami ruszt. Dlatego to właśnie on sprawia nam najwięcej trudności w czasie mycia piekarnika.

Ze względu na swoje wymiary rusztu raczej nie wsadzimy do zmywarki. W zlewie też trudno skutecznie pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Jak więc domyć ruszt? Przetestuj ten prosty trik.

czyszczenie piekarnika
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Prosty sposób na lśniący ruszt

Ruszt możemy szybko i skutecznie wyczyścić jednak potrzebny będzie nam worek na śmieci. Wsadzamy do niego zabrudzony ruszt i możemy przejść do przygotowania idealnej mieszanki do mycia.

Do miseczki wlewamy ciepłą wodę i dodajemy tabletkę do zmywarki. Rozgniatamy ją widelcem i czekamy, aż całkiem się rozpuści. Następnie dodajemy 4 łyżeczki sody oczyszczonej.

Teraz czekamy, aż woda odrobinę ostygnie. Nie może być zbyt ciepła, żeby nie stopiła worka na śmieci. Kiedy temperatura jest odpowiednia, wlewamy ją do środka i zawiązujemy worek.

Piekarnik będzie jak nowy

Worek z rusztem i mieszanką zawiązujemy i odkładamy. Warto pod spodem rozłożyć ręcznik lub ściereczkę na wszelki wypadek. Tak przygotowany ruszt zostawiamy na kilka godzin. W przypadku większych zabrudzeń warto potrzymać ruszt w worku całą noc.

Po tym czasie wystarczy ruszt opłukać pod ciepłą wodą. Wszystkie zabrudzenia znikną, a piekarnik będzie prezentował się jak nowy. Ten trik sprawdzi się również do czyszczenia blaszek.

czyszczenie piekarnika
YouTube / Uradi Sama- Ideje za kreativce

Zdjęcia pochodzą z kanału „Uradi Sama- Ideje za kreativce” na YouTube.

Zobacz także: