Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Kuchnia > 2 łyżki octu i folia aluminiowa. Ten zestaw przyda ci się w kuchni
Kamil Świętek
Kamil Świętek 04.07.2024 15:36

2 łyżki octu i folia aluminiowa. Ten zestaw przyda ci się w kuchni

Folia aluminiowa, ocet
Fot. Shutter/Olya Detry, Canva/Tharakorn arunothai

Na pewno macie w domu i ocet i folię aluminiową. O ile octu często używamy np. do czyszczenia kabiny prysznicowej, pralki, czy też mycia okien, to folia zwykle wykorzystywana jest do celów spożywczych. 

Mało kto wie, że folia ma szereg innych zastosowań. W połączeniu z octem tworzy duet do zadań specjalnych. Jak je wykorzystać? Do czyszczenia przypalonej patelni. Skutecznie, szybko i bez drogiej i szkodliwej chemii. Efekt jest niesamowity.

Przypaliłeś patelnię? Nic straconego

Chociaż trudno powstrzymać emocje, gdy przypalimy patelnie, zdecydowanie warto. W końcu to nie koniec świata, a przy odrobinie szczęścia będziemy nawet w stanie doczyścić patelnię do stanu poprzedniego.

Jeśli sądzicie, że do czyszczenia patelni niezbędna jest specjalistyczna chemia, jesteście w ogromnym błędzie. Wystarczy patent z domowymi sposobami.

Jak doczyścić przypaloną patelnię domowym sposobem? Zacznijcie od pasty z sody oczyszczonej. Wystarczy wymieszać ją z wodą na gęstą papkę i nanieść ją na przypalenia. Po kilku godzinach brud powinien zmięknąć, a my doczyścimy ją z łatwością.

My jednak gorąco polecamy trik z wykorzystaniem octu i folii aluminiowej. Będzie o wiele szybciej!

Patelnia 2.jpg
Fot. Canva/Korneeva_Kristina, Getty Images

Jak doczyścić przypaloną patelnię? Użyj folii i octu

Folia aluminiowa to zdecydowanie niezastąpiony produkt w kuchni. Wiedzieliście, że świetnie działa ona jako czyścik? Wystarczy, że 2 łyżki octu zmieszacie ze szklanką wody i zaczniecie czyścić patelnie tym roztworem przy użyciu gąbki. Na pierwsze efekty nie będziecie musieli długo czekać.

Tylko gdzie w tym wszystkim miejsce na folię aluminiową? Cóż, jeśli nie wiecie jak doczyścić przypaloną patelnię, najprościej będzie zeskrobać brud. W przeciwieństwie do szczotek drucianych folia aluminiowa znacznie mniej porysuje materiał, z którego wykonana jest patelnia. Przy okazji to także produkt, który zwykle mamy pod ręką.

Jak jeszcze wykorzystać folię aluminiową w kuchni?

Folia aluminiowa ma w domu wiele nietypowych zastosowań. Wykorzystamy ją np. do prasowania. Wystarczy, że rozłożymy folię na desce i nałożymy pokrowiec. W ten sposób wyprasujemy koszulę, czy ulubioną sukienkę o wiele szybciej.

Folia pomoże także doczyścić żelazko, usunąć osad z armatury łazienkowej, czy też pozbyć się zaschniętych resztek kleju, który pozostał np. na meblach. Dzieje się tak, ponieważ produkt zwinięty w kulkę działa jak druciak, jednak nie niszczy przy tym powierzchni. Delikatnie, lecz skutecznie ściera wszelkie zabrudzenia.

Koniecznie więc przetestujcie folię w swoich domach. Aż żal wyłącznie pakować w nią kanapki do szkoły i pracy.

Patelnia 3.jpg
Fot. Canva/Larisa Stefanuyk, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: