Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Łazienka > Białe jak ściana fugi to nie problem. Potrzeba tylko trochę znanego środka
Kamil Świętek
Kamil Świętek 16.06.2024 16:33

Białe jak ściana fugi to nie problem. Potrzeba tylko trochę znanego środka

Czyszczenie fug
Fot. Canva/gabort71, Getty Images

Czyszczenie fug to dla wielu z nas zmora każdego dokładnego sprzątania łazienki. Nie bez powodu odwlekamy tę czynność w czasie, decydując się na nią nie częściej, niż kilka razy w roku.

Nic w tym dziwnego, ale z drugiej strony właśnie przez brak systematyczności, narażamy się na żmudne szorowanie. Czy jednak wiecie, jak ułatwić sobie to zadanie? Zobaczcie, jak sprawić, aby czyszczenie fug było prościzną.

Jak wyczyścić fugi bez szorowania?

Czyszczenie fug bez szorowania brzmi jak sen każdego miłośnika porządku. Na szczęście to nie tylko mrzonka, a rzeczywistość, którą możemy wdrożyć w życie.

Z pomocą przychodzą domowe sposoby na idealnie czyste fugi, które ponadto nie będą kosztowały was więcej, niż 10 zł. Trzeba przyznać, że za takie pieniądze trudno kupić jakąkolwiek specjalistyczną chemię.

Jedyne czego będziemy potrzebować to octu i płynu do mycia naczyń. Zainteresowani? Koniecznie zobaczcie, jak zastosować ten preparat w praktyce.

Czyszczenie fug 2.jpg
Fot. Canva/Daniele De Vivo, Getty Images

Stwórz domowy preparat i zawalcz z brudem

Zmieszajcie 60 ml octu i łyżkę płynu do mycia naczyń w taki sposób, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Następnie spryskajcie nią zabrudzone fugi i lekko potrzyjcie.

Po 20 minutach wystarczy spłukać preparat wodą i wytrzeć fugi do sucha. Jeśli kiedyś szorowaliście z uporem maniaka pożółkłe fugi, zapewne nie będziecie mogli uwierzyć w to, co zobaczycie. Czyszczenie fug nigdy nie było tak proste.

Zastosuj płyn do fug i zapomnij o pleśni

Fugi wyczyszczone? Idźmy o krok dalej. Zmieszajcie: pół szklanki octu spirytusowego, pół szklanki wody i 4 łyżki cytryny i przelejcie całość do butelki z atomizerem.

Preparatem tym spryskajcie fugi, nawet wyczyszczoną kabinę prysznicową. Będziecie w szoku. Woda zacznie spływać po opryskanych miejscach jak po przysłowiowej „kaczce”.

Pamiętajcie, że jeśli w przygotowanych preparatach odrzuca was zapach octu, dodanie do nich 10-12 kropli olejku eterycznego załatwi sprawę, a wasza łazienka będzie pachniała piękniej, niż kiedykolwiek.

Czyszczenie fug 3.jpg
Fot. Canva/AndreyPopov, Getty Images

ZOBACZ TAKŻE: