Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Kruszę i rozsypuję w ubikacji. W 1 noc staje się biała, jak ściana
Kamil Świętek
Kamil Świętek 14.06.2024 11:25

Kruszę i rozsypuję w ubikacji. W 1 noc staje się biała, jak ściana

Czyszczenie toalety
Fot. Canva/Sergiy Akhundov, Getty Images

Zapewne regularne czyszczenie ubikacji, stanowi waszą rutynę sprzątania mieszkania. Czasem jednak (szczególnie przy leciwych muszlach klozetowych), może to nie wystarczyć.

Zamiast borykać się ze żmudnym szorowaniem, postawcie na sprawdzone rozwiązania. Nie wiecie, czym doczyścić kamień i żółte zacieki? Nic prostszego. Po prostu rozkrusz ją i rozsyp w ubikacji. Po nocy nie poznasz swojego WC.

Jak czyścić toaletę?

Tyle mówi się o regularności w czyszczeniu mieszkania, która to ma ułatwić nam utrzymanie porządku, a jednak jedno pomieszczenie w mieszkaniu brudzi się zdecydowanie szybciej, niż byśmy tego chcieli.

Mowa oczywiście o łazience, którą sprzątać możemy na przeróżne sposoby. Zdecydowanie jednak muszla klozetowa to jeden z najmniej wdzięcznych do czyszczenia przedmiotów w łazience.

Czy istnieje łatwy sposób na czyszczenie ubikacji? Okazuje się, że tak. Wszystkie nasze problemy z kamieniem i żółtymi osadami może rozwiązać tabletka do zmywarki. Jak ją wykorzystać?

Czyszczenie toalety 2.jpg
Fot. Canva/sestovic, Getty Images Signature

Jak wykorzystać tabletkę do zmywarki w łazience

Tabletki do zmywarki znane są ze swoich właściwości myjących, ale jak użyć ich do czyszczenia ubikacji? Nic prostszego. Wystarczy rozdrobnić środek, wrzucić go do muszli i poczekać, aż się rozpuści.

Aby nieco wzmocnić efekt, można ją zalać wrzątkiem, aczkolwiek zalecamy tutaj ostrożność. Zdecydowanie przeprowadzić ten sposób czyszczenia ubikacji wieczorem. Gdy wstaniecie rano, pozostanie wam tylko wyczyścić toaletę za pomocą szczotki i gotowe.

Wykorzystaj siłę tabletki do zmywarki w pełni

Kto powiedział, że czyszczenie ubikacji to wyłącznie mycie środka muszli? Skoro domowe sposoby działają tak dobrze, może warto zastosować je również na desce sedesowej?

Wystarczy, że spryskacie ją octem, a po upływie pół godziny posypiecie plamy sodą oczyszczoną i ponownie spryskacie deskę octem.

Będziecie w szoku, że po przetarciu pożółkłych miejsc ściereczką, te znikną, a wasza deska sedesowa znów będzie wyglądać jak nowa. Czy kiedykolwiek czyszczenie ubikacji było tak proste, a jednocześnie tak bardzo satysfakcjonujące?

Czyszczenie toalety 3.jpg
Fot. Canva/RuslanDashinsky, Getty Images Signature

ZOBACZ TAKŻE: