DomekIOgrodek.pl
Czyszczenie słuchawki prysznicowej

unsplash.com/Andrea Davis (CC0 Domena publiczna)

Czyszczenia słuchawki prysznicowej - skuteczne sposoby

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Brudna słuchawka w naszej łazience wygląda bardzo nieestetycznie. Kamień, który jest na niej osadzony, rzutuje również na jej działanie. Woda nie leci wtedy odpowiednim strumieniem, jest możliwe również, że może się zatkać całkowicie

Czyszczenie słuchawki od prysznica nie jest konieczne, w momencie, gdy za każdym razem wytrzemy ją po myciu. Jednak niestety niewiele osób ma czas na takie zabiegi za każdym razem. 

Czyszczenie słuchawki prysznicowej

Chcąc wyczyścić słuchawkę prysznicową, możesz sięgnąć po domowe oraz tanie sposoby. Dzięki temu zaoszczędzisz, mając jednocześnie oczekiwaną czystość.

W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się: ocet, kwasek cytrynowy i soda. Jeśli mamy do czynienia z pleśnią, dobrze będzie wykorzystać także wodę utlenioną. Woda z octem to najprostszy i jednocześnie skuteczny sposób na pozbycie się uporczywego kamienia.

Zanim zabierzesz się za czyszczenie słuchawki prysznicowej, powinieneś ją rozkręcić. Zwykle ten sprzęt jest wyposażony w śrubkę w widocznym miejscu, dzięki temu z łatwością odkręcimy ją od węża. W ten sposób umożliwimy swobodne mycie poza łazienką

Czym czyścić słuchawkę prysznicową?

Czyszczenie octem sprawdza się znakomicie również jeśli chodzi o słuchawki prysznicowe. 

Przygotuj wodę wymieszaną z octem w proporcji 1:1. Wlej roztwór do miski i zanurz w nim słuchawkę. Pamiętaj, o jej obciążeniu, tak, aby nie wypływała na powierzchnię. Zwróć uwagę na to, żeby otwory w słuchawce były w całości pokryte przez miksturę. 

Pozostaw słuchawkę na kilka godzin, aby mogła ulec procesowi czyszczenia. Po czasie wyjmij i spłucz ciepłą wodą. W razie konieczności możesz wyszorować ją szczoteczką do zębów, jeśli kamień poważnie zatkał otwory, możesz spróbować udrożnić je wykałaczką

Czyszczenie sodą także jest bardzo skuteczne. Ten sposób sprawdzi się, gdy na słuchawce prysznicowej pojawiła się pleśń. Z sody należy przygotować pastę i nałożyć na sprzęt. Następnie czekamy około 2-3 godzin i szorujemy szczoteczką. Na sam koniec zalewamy woda utlenioną

Kwasek cytrynowy to również pogromca brudnej słuchawki prysznicowej. Ten sposób polecany jest zarówno do słuchawek standardowych jak i deszczownic, które nie zawsze mamy możliwość rozkręcić. 

Do naczynia wlej 20 mililitrów ciepłej wody i wsyp kwasek cytrynowy (dwie łyżeczki). Roztwór przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj powierzchnię, którą chcesz wyczyścić i szczotkuj, aż do momentu usunięcia brudu. 

Źródło: polki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek

  • Masz mało słońca w domu? Oto 4 odporne rośliny, które lubią cień

  • Fusy z kawy mają niesamowity wpływ na twoje kwiaty. Mało kto wie

  • Powstał przepiękny dom w środku lasu, jest cały z drewna

Podobne artykuły

Grzybobranie

Inspiracje

Jak prawidłowo zbierać grzyby – podstawowe zasady grzybobrania

Czytaj więcej >
Zapach

Inspiracje

Domowe triki na piękny zapach w domu

Czytaj więcej >
Najlepszy płyn do zmywania naczyń

Inspiracje

Najlepszy płyn do mycia naczyń - wyniki ekspertów

Czytaj więcej >
Światełka świąteczne

Inspiracje

Przystrojony dom na Święta. Nazywają go "Małym Las Vegas "

Czytaj więcej >
segregacja śmieci

Inspiracje

Segregacja śmieci - pracownik sortowni opowiada

Czytaj więcej >
Piekarnik

Inspiracje

Czyszczenie blat z piekarnika, prosty sposób

Czytaj więcej >