Czyszczenie słuchawki prysznicowej
unsplash.com/Andrea Davis (CC0 Domena publiczna)
Weronika Dadok - 12 Stycznia 2021

Czyszczenia słuchawki prysznicowej - skuteczne sposoby

Brudna słuchawka w naszej łazience wygląda bardzo nieestetycznie. Kamień, który jest na niej osadzony, rzutuje również na jej działanie. Woda nie leci wtedy odpowiednim strumieniem, jest możliwe również, że może się zatkać całkowicie.

Czyszczenie słuchawki od prysznica nie jest konieczne, w momencie, gdy za każdym razem wytrzemy ją po myciu. Jednak niestety niewiele osób ma czas na takie zabiegi za każdym razem.

Czyszczenie słuchawki prysznicowej

Chcąc wyczyścić słuchawkę prysznicową, możesz sięgnąć po domowe oraz tanie sposoby. Dzięki temu zaoszczędzisz, mając jednocześnie oczekiwaną czystość.

W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się: ocet, kwasek cytrynowy i soda. Jeśli mamy do czynienia z pleśnią, dobrze będzie wykorzystać także wodę utlenioną. Woda z octem to najprostszy i jednocześnie skuteczny sposób na pozbycie się uporczywego kamienia.

Zanim zabierzesz się za czyszczenie słuchawki prysznicowej, powinieneś ją rozkręcić. Zwykle ten sprzęt jest wyposażony w śrubkę w widocznym miejscu, dzięki temu z łatwością odkręcimy ją od węża. W ten sposób umożliwimy swobodne mycie poza łazienką.

Agnieszka Dygant pokazała swoją posiadłość. Piękna willa z dala od miasta, ogród zachwycaAgnieszka Dygant pokazała swoją posiadłość. Piękna willa z dala od miasta, ogród zachwycaCzytaj dalej

Czym czyścić słuchawkę prysznicową?

Czyszczenie octem sprawdza się znakomicie również jeśli chodzi o słuchawki prysznicowe.

Przygotuj wodę wymieszaną z octem w proporcji 1:1. Wlej roztwór do miski i zanurz w nim słuchawkę. Pamiętaj, o jej obciążeniu, tak, aby nie wypływała na powierzchnię. Zwróć uwagę na to, żeby otwory w słuchawce były w całości pokryte przez miksturę.

Pozostaw słuchawkę na kilka godzin, aby mogła ulec procesowi czyszczenia. Po czasie wyjmij i spłucz ciepłą wodą. W razie konieczności możesz wyszorować ją szczoteczką do zębów, jeśli kamień poważnie zatkał otwory, możesz spróbować udrożnić je wykałaczką.

Czyszczenie sodą także jest bardzo skuteczne. Ten sposób sprawdzi się, gdy na słuchawce prysznicowej pojawiła się pleśń. Z sody należy przygotować pastę i nałożyć na sprzęt. Następnie czekamy około 2-3 godzin i szorujemy szczoteczką. Na sam koniec zalewamy woda utlenioną.

Kwasek cytrynowy to również pogromca brudnej słuchawki prysznicowej. Ten sposób polecany jest zarówno do słuchawek standardowych jak i deszczownic, które nie zawsze mamy możliwość rozkręcić.

Do naczynia wlej 20 mililitrów ciepłej wody i wsyp kwasek cytrynowy (dwie łyżeczki). Roztwór przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj powierzchnię, którą chcesz wyczyścić i szczotkuj, aż do momentu usunięcia brudu.

Źródło: polki.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News