Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Najlepszy sposób na zaparowane okulary. Za 5 zł pozbędziesz się problemu
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 05.12.2023 12:54

Najlepszy sposób na zaparowane okulary. Za 5 zł pozbędziesz się problemu

zaparowane okulary
canva/Gudella

Zaparowane okulary to problem, który dotyczy każdej osoby borykającej się z krótkowzrocznością, czy astygmatyzmem. O ile wiosną, latem i jesienią ze szkłami nic się nie dzieje, tak zimą każde wejście z dworu do ciepłego pomieszczenia wiąże się z totalnym brakiem widoczności.

Wszystko przez parę, która osadza się na okularach. Niedawno jednak zaczęłam stosować trik, dzięki któremu moje okulary już nie parują. Wystarczył produkt, który kupiłam za niecałe 5 zł.

Pozbądź się problemu z zaparowanymi okularami

Zimą osoby noszące okulary nie mają łatwego życia. Szkła parują, gdy wchodzimy z mrozu do ciepłych pomieszczeń, a nawet wtedy, gdy bardziej okryjemy twarz szalikiem. Wchodząc z dworu do domu, sklepu, czy komunikacji miejskiej totalnie nic nie widzimy przez parę. Zdejmujemy okulary i jest jeszcze gorzej bo wszystko jest rozmazane…

Niedawno jednak zaczęłam stosować trik, który poleciła mi przyjaciółka. I nie chodzi tutaj o stosowanie magicznych ściereczek z drogerii bo one nie rozwiązują problemu. Za niecałe 5 zł sprawiłam, że szkła w moich okularach po prostu przestały parować.

Projekt bez nazwy (6).jpg
canva/Garbiel Conancera

Co zrobić, by okulary przestały parować?

Jeśli nosisz okulary, na pewno masz w domu niewielką ściereczkę z mikrofibry, którą można kupić w każdym sklepie optycznym. Bez niej codziennie funkcjonowanie byłoby znacznie utrudnione. Ta ściereczka również przyda Ci się do triku na zaparowane okulary.

W każdej aptece kupisz również glicerynę. Nie kosztuje ona więcej jak 5 zł. Na czystą ściereczkę z mikforibry wlej 2-3 krople produktu, a następnie dokładnie wypoleruj wewnętrzną i zewnętrzną stronę szkieł.

Gliceryna lekarstwem na okulary i zaparowane lustro

Zabieg ten powtarzaj, gdy okulary zaczynają ponownie parować. Gliceryna tworzy na szkłach cienką, śliską powłokę, dzięki której para nie będzie się już osadzać. Co najważniejsze, sposób ten naprawdę działa i zdecydowanie ułatwia codziennie funkcjonowanie o tej porze roku.

Glicerynę możesz także wykorzystać do wypolerowania lustra w łazience. Również przestanie parować nawet wtedy, gdy weźmiesz długą, gorącą kąpiel.

zaparowane okulary.jpg
canva/GizemBDR

Zobacz także: